Na 65 jaar is besloten om als vereniging de krachten te bundelen en samen met de afdeling Waarland verder te gaan. Een terugblik op de EHBO vereniging in 3 delen. Deel 1 tot 1970 De oprichting van de vereniging was op 27 september 1950. Het initiatief was uitgegaan van de jongeren- gemeenschap, waarbij ook Piet Wijnker en Tinie Berkhout aanwezig waren. Voor de eerste cursus was de medische leider dokter Van Hesteren met ondersteuning voor de praktische vaardigheden van de heer Tromp. De cursus startte met maar liefst 50 leden. Er kwam echter meteen een probleem om de hoek kijken want wilde men examen doen, moest je aangesloten zijn bij een landelijke organisatie. Er kwam iemand van het hoofdbestuur van de Katholieke Nationale Bond te spreken en toen is er ook een bestuur gevormd: voorzitter en penningmeester J. Tesselaar, secretaresse Tr. Wijnker en bestuurslid T. Berkhout. Zoals het jaarverslag aangaf, liep alles op rolletjes tot de heer Tromp om onduidelijke reden niet meer kwam en het ledenaantal terugliep tot maar negen kandidaten. Met hulp van o de vereniging Hoogwoud en van een broeder, die als eerst gediplomeerd lid de vereniging binnenkwam en meteen de kandidaten het praktische gedeelte leerde, slaagde iedereen. Het examen werd op 30 november 1951 afgenomen door dokter Degenaar. Inmiddels was de vereniging ook al van geestelijk adviseur veranderd. Kapelaan Landman was ook één van de oprichters en heeft heel veel voor de vereniging gedaan. Hij kreeg een fraai boekwerk aangeboden. De diploma-uitreiking van de eerste cursus was in januari 1952, waarbij dokter Van Hesteren meteen aangaf vanwege zijn drukke werkzaamheden geen tijd meer te hebben voor de EHBO en adviseerde om de nieuwe dokter van Oude Niedorp te vragen. Dat was dokter Hageman. Deze was gelukkig bereid deze taak op zich te nemen en heeft er meer dan 50 jaar zijn energie in gestoken. Inmiddels was er één van de negen leden verhuisd en begon de dokter met een herhalingsles voor 8 personen. Daarna groeide de vereniging uit tot gemiddeld 40 leden met zelfs nog een periode met 50 personen. Op 1 oktober werd de tweede cursus gestart en alles liep toen op rolletjes. Dokter Hageman liet geen enkele keer verstek gaan (in al die jaren niet) en er was maar een winter nodig voor het examen. Inmiddels zijn er veranderingen geweest in de bestuurssamenstelling, want in het jaarverslag van 1953 staat: opening door de voorzitter J. Post en niet meer herkiesbaar i.v.m. militaire dienst. Met het hoogst aantal stemmen werd gekozen P. Wijnker van de Zwarteweg, telefoon 321 De penningmeester werd niet vermeld, maar wel dat Tinie Berkhout de secretaresse was. Een paar jaar later staat als penningmeester J. Post weer vermeld. Er staat dan onder meer in het financieel verslag van 1955: pleisteractie fl 49. Dit was de opbrengst van een collecte bij de uitgang van de kerk, waar toen nog heel veel gelovigen kwamen, om de vereniging financieel te ondersteunen voor de aanschaf van de 1950 EHliO 't Veld - Zijdewind 2015 Fig, 33, Begin houding. Fig, 34, Let op de juiste hou. ding van uw Itnie, voet en handen. Fig. 36, Uitademing. l-ifi. 14. KUNSTMATIGE ADEMHALING VOLGENS SILVESTER (INADEMLNGj. Methode Silvester, inademing. Fig. 37. Inademing 5-6.7. Methode van Holger Nielsen, beginhouding, uitademing en inademing. Fig, 38. Inademing, Fig. 35, 1-2-3 uitademing.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 8