Sommige familienamen als Dekker, Jansen, Wit, Bakker, Ligthart, Wijnker, Jong, nebben door de grootte van de gezinnen zoveel grote vertakkingen dat een stamboomonderzoek soms vele jaren in beslag neemt om dat uit te zoeken. De naam "Bruin" komt in deze streek veel voor en een familiereünie van de familie Bruin in 1980 maakt het wat gemakkelijker om wat inzicht te krijgen in deze familie. Het boekwerkje onder de titel met op de omslag de tekst:1750-1980 Reünie Familie Bruin" "Wie zijn familie niet eert, is zijn geslacht niet weert"- verschaft ons diverse gegevens van de generatie Bruinen die in de 20e eeuw in Zijdewind woonden. Laten we hem maar de stamvader noemen en dan hebben we het over Cornelis Bruin (1822), geboren in Harenkarpsel (Waarland?) die met Aagje Bijwaard (1824) gemeente Oude Niedorp 't Veld of Zijdewind?) elf kinderen kreeg, waaronder Dirk Bruin (1855 Oude Niedorp Zijdewind?) die met Afie Dekker (1859) trouwde en het aantal kinderen uit dit huwelijk bedroeg acht, evenredig verdeeld over vier jongens en vier meisjes. Tussen die vier jongens zaten de "Zijdewindse Bruinen" te weten Willem (1888die met Trijntje Zutt (1904) trouwde. Dit huwelijk bleef kinderloos. Gert Bruin (1893) trouwde met Pietje Kuijper (1896). Uit dit huwelijk werden elf kinderen geboren te weten zes jongens en vijf meisjes. Tenslotte nog de laatste Zijdewindse Bruin onder de naam Arie (1897) die met Jansje Wit (1899) trouwde. Uit dat huwelijk werden vier jongens en één meisje geboren. De woonplaatsen van de drie Zijdewindse broers Willem Bruin met Trijntje Zutt bleef op de boerderij van zijn ouders wonen en vestigde er tevens een kruidenierswinkeltje aan de Havenstraat 25, de plek waar later Pé van der Fluit zijn speelgoedwinkel had. Gert woonde noordelijker in Zijdewind aan de Haven straat 101 en had een tuindersbedrijf en Arie had een boerenbedrijf en woonde op de eerste boerderij links als je van De Weel Zijdewind binnenkomt. Markant aan deze boerderij was dat er een mooie "hos" was aangebouwd, waar de melkbussen werden schoonge maakt en te drogen stonden. De nakomelingen van de drie Zijdewindse broers I het huwelijk van Willem met Trijntje Zutt bleef kinderloos Een familiegeschiedenis: 'Mruinen in Zijdewind" Vader Gert, Nel, Piet, Pé, Af ra, Moeder Pietje, Midden Nic, Dorus en Joop. Onder: Annie, Cor, Truus.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 4