Op dit moment zijn de werkzaamheden begonnen die moeten leiden tot de sloop van zowel 'De Boet' als de 'Mariaschool'. Op beide locaties worden nieuwe woningen gebouwd. De Boet stond zo langzamerhand in een bosrijke omgeving. Nu alle bomen en struiken zijn verwijderd, valt er een enorm gat. En dat wordt alleen maar erger als de gebouwen over enkele weken zijn gesloopt. Wie weet wat voor moois er voor terugkomt! De dakpannen van de Mariaschool liggen aan gruzelementen op het schoolplein. Het torentje staat er nog op. Een kenmerkend gebouw gaat plaatsmaken voor nieuwbouw. Jammer, maar onvermijdelijk. Op 9 april vierde de historische vereniging "t Is mooi weest" haar derde lustrum. Het was een geslaagde avond, gezien de vele positieve reacties van de abonnees. Sandra Bakker en Wilma van den Hoek brachten ons terug in de tijd naar de klederdracht van vroeger. Een film van Gerard Goudsblom gaf een beeld van dorpsgenoten en hun zonen in de afgelopen jaren. Na verloop van jaren zal dit hopelijk als een historisch document worden ervaren. En natuurlijk was er een schitterende voordracht van Ans Dekker, alias Teutje Dreutel. Een eerste deel hiervan vindt u in dit nummer. Bij de herinrichting van de N241 van Verlaat naar Schagen was er enige vertraging. Ten eerste deed men bij de boerderij van Sam Wit belangrijke historische vondsten. De archeologen hebben enige tijd gekregen om deze veilig te stellen. In de boerderij van Gijs Veldman waren nesten van de huismus aangetroffen. De huismus is een beschermde soort waarvoor geldt dat er eerst een nieuwe nestplaats moest worden aangeboden. Ondertussen is de eerste rotonde van het traject al in gebruik. Voor het verkeer is de hinder tot nu toe minimaal. Garage Kramer heeft op uitbundige wijze het 60-jarig jubileum gevierd. En terecht, want het bedrijf heeft een geweldige uitstraling, zowel binnen als buiten het dorp. Een korte impressie vindt u in dit nummer. In het laatste nummer kwamen er heel veel reacties op de foto's van de reünie. Sommige mensen wisten van het bestaan niet af. Ze zagen zichzelf voor het eerst als kleuter. Daarom een oproep aan iedereen: Heb je foto's en/of verhalen die voor anderen interessant kunnen zijn, stuur dan een e-mail naar sjwit@ziggo.nl Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veld-Zijdewind-Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 3