Op 6 januari 2016 vierden we in de garage het 60-jarig bestaan van ons bedrijf in Zijdewind. Waar we begon nen was vroeger een smederij en daarvoor was het een melkfabriek. We begonnen met de reparatie van auto's en autobussen. In Schagen waar ik werkte, waren ook autobussen van de firma Slijkerman en Kapitein. Door omstandigheden nam ik mijn ontslag. In Schagen kwam hij Slijkerman tegen, die hem attendeerde op de smederij van Valk in Zijdewind. De koop werd gesloten en daar werd de garage gevestigd. Als je een garage wou beginnen moest je over diploma's beschikken. Iedere maandagmorgen op les naar Haarlem. Nel vulde thuis de vragen in en ik moest ze schriftelijk beantwoorden. Onderdelen halen op naam van J. de Kok op Burgerbrug. Examen gedaan en geslaagd, dat was een pak van 't hart. Omdat er in de garage een te smalle zijdeur was, konden er enkel smalle auto's in. Alles moest voor de rest buiten worden gerepareerd. Als er een motor uit een bus moest worden gehaald, werden de buren gevraagd om te helpen tillen. Met sneeuw werd aan de windkant een schot neergezet om onder de bus te kunnen werken. Na drie jaar werd er aan de zijkant een garage aange bouwd met een smeerkelder. Kosten 15.000 gulden; wat een geld. We hadden eerder een schuifdeur in de garage gemaakt voor 350 gulden. Daardoor konden er auto's die niet te hoog waren, in huis worden gerepa reerd. Later werd de behuizing te klein en zochten we iets anders. wilden we dat niet ongemerkt voorbij laten gaan. De huidige eigenaren zetten het plan op. De muren ontvetten en schilderen, de vloer kreeg ook een grondige beurt. De smeerkelders dichtleggen, verschil lende hefbruggen demonteren, andere hefbruggen als tafels gebruiken, een toiletwagen, een garderobe-tent, tafels, stoelen, tapkasten. Je kijkt er van op wat er allemaal bij komt kijken. Toen kwam de avond dat het feest werd gevierd, ook een soort receptie. Er kwamen ongeveer 550 mensen met geschenken, bloemen, je kon niet zo raar denken, maar het was er. De kleinkinderen waren in de bediening onder leiding van Margret Droog. Het was wel nodig dat er achterin nog een snackwagen stond. Negentien vaatjes bier en de nodige wijn gingen er ook door. Het was een geslaagd feest. Om een uur of drie werd de tap gesloten en dan vertrekt men vanzelf. Wij waren in april 60 jaar getrouwd en dat is ook wel een feestje waard. Zoals gebruikelijk werd begonnen met de kerk. Ook de fanfare kwam spelen. Op het eind liepen de kleinkinderen de polonaise in de kerk. Het moet niet erger worden. We werden gehaald met een autobus van huls en we reden dezelfde route als vroeger de schooljeugd werd opgehaald en teruggebracht. Hij bracht ons ook naar de boerderij in Waarland, waar de bruiloft werd gevierd. We hopen dat het in het vervolg ook goed mag gaan. We hoorden dat een veehouder op Zijdewind zijn boerderij wou verkopen en daar zijn we op afgegaan en gekocht. De boerderij werd weer verkocht en heb ben het bijbehorende erf en schuur die daarop stond aangehouden. De schuur gesloopt en onderdelen van een veilingvereniging in De Lier (Zuid-Holland) gekocht en die er opgezet. De funderingspalen hadden we ook en die zitten weer onder de muren. Omdat het 60 jaar geleden was dat we hier begonnen, GO jaar garage Kramer terugblik op een mooi feest

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 24