„Waar slaat dat nu op?" zullen de meeste mensen wel denken, als zij deze titel lezen. Dat ga ik zo dadelijk uitleggen, want dit kwam ik tegen tijdens mijn fiets tochtje. Dat vond ik bijzonder verrassend, net als de andere dingen die ik tegengekomen ben op mijn ritje. Laat ik maar beginnen met mijn tocht op de fiets. Ik fietste 't Veld uit en kwam bij het kale stukje aan de rechterkant van de Rijdersstraat. Links was het bouwterreintje, waar ooit de woning stond van Piet van der Fluit. Piet was voorheen handelaar in land- en tuinbouwgereedschappen en bestrijdingsmiddelen. Later had hij ook een benzinepomp om de dorst van het blikken beest te lessen. Hij verkocht voordelig geprijsde benzine, waar veel gebruik van werd ge maakt. Dat noemde men toen een witte pomp. Hier ben ik even afgestapt om zo over het land te kijken. Ik kon me nog herinneren dat hier een vrij brede sloot liep vanaf deze weg naar het watermolentje dat bij de woning stond van Jan Ligthart. Eerder stond hier een wipmolen en werd toen bediend door Piet Glas als watermolenaar en polderwerker. In 1940 is Glas ook om gezondheidsredenen gestopt. Hij had er vijftig jaar dienst gedaan in het belang van de polder. Glas kreeg een schriftelijk bewijs van eervol ontslag met daarbij een bedrag van f15.- Het bestuur heeft toen ook besloten de oude molenaarswoning af te breken en daar een nieuwe woning te laten bouwen. Eerder was er al een nieuwe Amerikaanse windmolen gebouwd. Deze moderne molen zocht zelf de windrichting op en liilkruiil Woning J. Kok, Provincialeweg.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 16