Binnen een heel korte tijd waren de Kolkmannen in staat de prijs te berekenen. Het vertrouwen was volop aanwezig. De vraag was dan ook: „Wanneer kunnen jullie beginnen?" Nou, dat was meestal snel. Met anderhalve dag was de klus geklaard. Een personeelslid was gelukkig superslank en kon onder de kruipruimte zijn werk verrichten. De service bij de Kolkmannen stond hoog in het vaandel: bij storingen kwamen zij zo snel mogelijk, ook 's avonds laat. Als in de winter de leidingen bevroren waren, kwamen zij met een dooiapparaat om alles weer op gang te helpen. Dat werd later minder, omdat iedereen cv had en ook een betere isolatie. Het ontdooien van leidingen kon amper in rekening gebracht worden. Daar werd men niet rijk van. Daarentegen was de barre winter van 1962 - 1963 super voor de schaatsenrijders, maar ook voor de Kolkmannen. In die tijd was de winkel ook 's zondags open voor de schaatsers. Nel ging veelvuldig naar Friesland om schaatsen op te halen. Men kon in Zijdewind ook terecht voor het slijpen van schaatsen. Het aanleggen van mestinstallaties bij boeren be hoorde ook tot hun werk. Winterdag leverde dat wel problemen op volgens Nel. De drinkbakjes bevroren vaak. Ze moesten vaak hooischudders repareren en maaimessen slijpen. Dat leverde veel werk op. In de bollentijd moesten de ploegmessen van de tulpenboeren geslepen worden. Soms lagen die op zondag voor de deur. Dat werd eigenlijk allemaal gewoon gevonden. Elektrische of motorgrasmaaiers en heggenscharen maakten bij de gewone man opgang. Veel mensen hadden daarvoor veel vrije tijd. Voor al dit gereedschap kon men bij de Kolkmannen terecht. Klompenbandjes of een stuk ijzerdraad om de klomp te verstevigen, schoffels, wieders en nog veel meer was te koop bij Thijs en Willem. De gezondheid begon een rol te spelen bij de gebroeders. Thijs verhuisde naar Heiloo, waar hij een huis had gekocht, want dan zat hij dicht bij Egmond. Zijn vrouw Bep kwam daar vandaan, zodat zij iedere zondag naar oma Zwart en haar familie konden gaan. Piet Kolkman is in 1984 in dat huis gekomen. In 1986 gingen Nel en Willem naar de Havenstraat 66. Piet Laan is toen in het kleine huisje achter de De familie Kolkman.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 13