Zo te zien komen de meesten van jullie uit 't Veld. Moet je horen... Ken je Ank van de Provincialeweg, ik bedoel Ank van Wout van de benzinepomp. Wout Slijkerman, de zoon van Kees van de bussen en de veewagen. Ank Masteling, dat is een Waarlanden En Annie van Bob van de fietsen en de hekken, die vroeger je band plakte voor een gulden. En ze hadden ook nog een winkel met potten en pannen en allerlei elektrisch spul. De joos kregen er altijd een snoepie. Bob Smit bedoel ik, en Annie Kamp van Jo de Lappiespoep dus. De broer van Bob, Cor, die is ook weer getrouwd met Annie. Annie van Arie waar Jaap Poland begonnen is als knecht. Arie Burgmeijer dus, de timmerman. En Ant van Gies, de trainer van de handbal, die altijd op het sportpark aan de gang is. Gies van Waesberghe, die werkte bij CZ de melkfabriek in Lutjewinkel. Annie Kooiman bedoel ik, die altijd in de weer was met de avondvierdaagse en duidelijk aanwezig kon zijn. Die komt uit 't Zand, niks verkeerd hoor. Af ra en Ted, hij zit op badminton, de hele familie doet aan die sport. En hij reed met een vrachtwagen van Koenis, de veevoerhandelaar uit Opmeer. Zij is er eentje van Jan de Boer, de bloemist, en woonde vroeger bij de brug over de Molensloot waar nu Doodeman woont. Hij is daar nu weg, die brug. Af ra de Boer dus. En dan nog een Afra. Afra en Gerard, ze hebben jaren samen sportpark De Kogge beheerd (gerund). Gerard is weer tegenover Af ra de Boer opgegroeid, in het huisje waar nu het Veronicaschip al jaren ligt. Afra Jong dus, maar ze heet van haar meisjesnaam Afra de Jong. Jong - De Jong, om het ingewikkeld te maken. Dan heb je ook nog Ada van Hans, de aannemer. Die wonen een beetje achterafin de boerderij van vroeger Piet Molenaar. Een heel mooi stekkie aan het pad tegenover de kerk net voorbij Henk op 't Veld. Dat is dan weer Ada de Jong, maar ze heet van d'r meisjesnaam Rijs en komt uit Dirkshom. Dan is nog Ank en Siem. Hij heeft vroeger een snackbar gehad in Waarland en daarna in Alkmaar gewerkt bij V&D. Hij kon enorm goed zingen. Doet ie nog hoor, Siem Kruijer. Zij is er een van Stoop, de brandstoffenhandelaar, ook weer uit 't Waarland. En Ans en Peter. Ze zijn begonnen aan de Margrietlaan, maar wonen nu op de Zwarteweg. Zo zeggen wij dat, het is eigenlijk aan de Zwarteweg. Er op wordt een beetje moeilijk!! Hij is timmerman en klust graag bij een ander, maar ook thuis zo te zien aan hun stekkie; het wordt al maar mooier. Peter Dekker, je weet wel, waar die kalkoenen langs de weg zo miserabel te keer kunne gaan. Ans Veul heet zij en komt uit Burgerbrug, nou die is makkelijk hoor. Je vraagt haar wat en ze doet het: SVN, gym, toneel, kinderopvang, post rondbrengen en ongetwijfeld nog meer. En Antje en Arie, dat kleine mannetje die tuinder was en vroeger aan de ringsloot woonde. Ik zie hem nu welders bij Mie! Smit op de trekker rijden. Ja, die Antje die koster is en voorleest in de kerk, Antje Blom die, die komt uit Eenigenburg. Hij heet gewoon Arie Groen hoor, van Jo, zijn moeder heette Marie Beers. Die was zo'n beetje de vroedvrouw van die buurt; de joos van Stroet, Sien, Klaas, Arie en Sam de Boer, die van Pijper en Van der Gulik, allemaal heeft ze ze de billen gewassen. Dorpsgenoten door Tentje Drentel

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 11