Jubilerende afdeling behaalde eerste prijs EHBO-'t Veld-Zijdewind 15 jaar gegeven in de katholieke landbouwhuishoudschool aan de Rijdersstraat. Hierbij waren 3 cursisten die ook later een belangrijke rol zouden spelen voor de verenigingen, namelijk Piet Veldman, Ans Idema en Tinie Bruin. In mei was het examen en op 20 oktober 1964 was de diploma-uitreiking en werd er meteen een film vertoond van de mond-op-mondbeademing. Dit was een nieuwe manier van beademing nadat eerst de methode van Silvester en daarna Holger Nielsen werd toegepast om de schijndode (bewusteloos zonder ademhaling) weer tot leven te wekken. De mond-op- mondmethode was toen revolutionair. In het jaarverslag van 1967-1968 staat vermeld dat een van de leden van de oprichting, trouw lid en vriend van velen is overleden de heer A. Wijnker en dat er ieder jaar voor zijn zielenrust een heilige mis wordt opgedragen. In die tijd werd er voorafgaand aan de jaarvergadering steeds een mis opgedragen door de geestelijk adviseur. Zo werd er ook eens een inleiding gegeven door kapelaan Miedema over de geestelijke hulp die een EHBO-er kan verlenen. Ook werd er vrij snel mee gedaan met de door de bond georgani seerde wedstrijden en later ook samen met Waarland om de dokter Hageman wisselbeker. In de eerste 20 jaar zijn de langst blijvende bestuurs leden voorzitter Piet Wijnker en Tinie Berkhout als secretaresse en later als penningmeester. Vanaf 1964 nam Ans Idema het secretariaat over. Later werden de lessen gegeven in de nieuwe huishoudschool waar we zuster Domitilla zeer dankbaar voor waren. Ook zijn we nog een paar jaar in het wijkgebouw aan de Rijders straat geweest. Inmiddels is er een goede samenwerking met de vereniging Waarland, die in 1953 is opgericht met als docent ook dokter Hageman. De cursussen worden beurtelings in Waarland en 't Veld gegeven. Nieuwe cursisten van hier moeten naar Waarland of omgekeerd. j. 'i VELD-ZIJDEWIND. De EHBO- afdeling 't Veld-Zijdewind heeft, van wege haar 15-jarig bestaan gister avond in zaal Kramer distrïctswed- strijden gehouden, waaraan werd deel genomen door de afdelingen van Heer- hugowaard, Obdam, Hoogwoud, Lan- gedijk en Waarland, elk met drie pla gen, en de organiserende vereniging met zes ploegen. Bij deze wedstrijden heeft de jubilerende vereniging een eerste en een tweede prijs behaald. Een j mooier jubileumgeschenk zou niet denkbaar zijn geweest. Bij het gefingeerde ongeval, waar ttwee personen bij betrokken waren, moest hulp verleend worden aan een patiënt met een hersenschudding en een beenwonde en een patiënt met een gebroken onderarm en een verstuikte enkel. Uit de foutenanalyse, die na af loop door dokter Hageman, als leider bij deze wedstrijden, werd gegeven, was op te maken, dat door verschillen- ploegen de diagnose niet juist was ge steld, waardoor dus verschil in behan deling te constateren was. De correc tie, die de arts gaf, was helder en leer zaam. Alvorens over te gaan tot de prijs uitreiking. wilde dokter Hageman eerst drie leden van de jubilerende vereniging huldigen vanwege het feit, dat ze 15 jaar onafgebroken lid waren geweest, Mej. Tiny Berkhout en de he ren Piet en Andries Wijnker kregen van het bestuur en de leden bloemen en een boekebon aangeboden. De districtscommandant uit Den Hel der, de heer Mulder reikte hierna een. jubileumspeldje uit. Dokter Hageman werd eveneens in de hulde betrokken. Bij de prijsuitreiking, die hierna volgde, bleek, dat de jubilerende ver eniging een eerste en tweede prijs had behaald, resp. met 824 en 768 pnt. De verdere uitslag was als volgt: 3. Obdam 742 pnt., 4. Hoogwoud 734 pnt., 5. Heerhugowaard 712 pnt., 6. Langedijk 626 pnt., 7. Waarland 510 1/2 pnt. De commandanten van de verschil lende afdelingen spraken hierna woor- de van dank aan de afd. 't Veld-Zijde- 1 i'wind. Zij lieten allen hun wensen ver gezeld gaan van bloemen, resp. een enveloppe met inhoud. Voorzitter P. Wijnker dankte alle sprekers en deelnemende ploegen en hoopte op een spoedig weerzien bij I volgende wedstrijden. Piet Wijnker samen met broer Andries in aktie.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 10