6 De gymles werd gehouden in een houten gebouwtje, daar liepen we dan heen, keurig twee aan twee. Het stond achter de kerk. In de winter als de kerke- gracht bevroren was, gingen we uit de pas en liepen over de schotsen die de jongens al gemaakt hadden. De nonnen stampten van kwaadheid maar ze haalden ons niet van het ijs. Tini Boekei zakte echt door het ijs. Liek Droog Slecht weer, met regen en winterse sneeuwbuien bleven we 's middags over. We kregen van huis brood mee dat we meen ik een 'stikkebuul' noemden. Het brood zat in een linnen zak, waardoor het een aparte smaak en geur kreeg. Piet Spaans Wij woonden in Zijdewind en daar was niet zoveel bijzonders te doen. Maar zwervend langs de ringsloot en rommelend met Peter Hoebe en Kees Post heb ik mij nooit erg verveeld. Met aardappels rooien, bollen zetten en bollen pellen heb ik nog een aardig zakcentje bijverdiend. In de vakanties uit logeren en kijken hoe het er toe ging bij smid Kolkman, slager Burger en garage Jan Kramer. Zijdewind was een hartstikke katholiek dorp en toen daar een niet katholiek kwam wonen was dat wel wat bijzonders. Nico de Wever Breiles in de eerste klas. We breiden een washandje. Van mijn moeder thuis had ik al leren breien, maar van Juffrouw de Braasem moest je de pennen onderhands vasthouden. Dat gaf veel spanning; zo gauw ze in je buurt kwam, pakte je de pennen onderhands vast en zo gauw je haar rug weerzag, 'wisselen en gewoon verder breien'. Ada Keesom De natte jassen werden in de klas gedroogd op een zwart scherm dat rond de grote kachel stond. Mijnheer Slippens verzorgde niet alleen de kachel in de kerk (hoewel je daar niet veel van merkte), maar in de klas was het wel heerlijk warm. Broeierig ook wanneer het 'jasgoed' lag te drogen! Piet Spaans Voetbalkampioen 1959-1960 v.l.n.r.: boven: Adrie Ursem, Piet Wijnker, Kees de Boer, André Boekei, Gerard Ruiter, Mats de Graaf. Onder Frank van den Hoek, André Ligthart, Cor Wit, Gerard Wijnker, Nico de Wever, Theo Moras

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 8