6 Op 4 oktober 2015 vond erbij 'De Rietkraag' in Zijdewind een reünie plaats van klas 1 van het schooljaar 1956-1957. Initiatiefnemer Frans Jong vond dit een goed tijdstip, aangezien iedereen zo ongeveer de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Een commissie van 6 personen - Liek Droog, Frans Jong, Theo Groen, Ada Keesom, Truus Stroet, Sjaak Wit - is een jaar van tevoren begonnen met de voorbereidingen. Eerst moesten we achterhalen wie er in die klas zaten. Voor de volledigheid hebben we bij het Regionaal Archief in Alkmaar de lijst van de 1e communicanten opgevraagd, wetende dat nagenoeg iedereen katholiek was. Daarna moesten we uitzoeken Hieronder 27 reünisten (Kees van Schagen kwam later, nadat de foto was genomen). Op 2 juli 1956 zijn in Bergen drie groepsfoto's genomen van alle kinderen die op dat moment op de bewaarschool zaten. We praten dus over kinderen in de leeftijd van 4 t/m 6 jaar. Waarom in Bergen? De foto's zijn zodanig samengesteld, dat de broertjes en waar iedereen nu woont. Dat was best nog wel een hele uitzoekerij. Daarna werd iedereen aangeschreven. In de klas zaten in totaal 40 kinderen; hiervan waren er 28 op de reünie aanwezig. zusjes bij elkaar stonden. De oudste kinderen van de bewaarschool gingen na de zomervakantie naar de 1B klas. Reünie van de le klas iliiriiiMliiiiil 'I Md 1956-1957 Boven v.l.n.r.: André Ligthart (Jnz), Theo Groen, Theo Broersen, Piet Spaans, Ko Stam, Nico de Wever. Tweede rij: v.l.n.r.: Sjaak Wit, Jeanette Dekker, Ton Hoebe, Ineke Tesselaar, Annemiek Wijnker, Ada Keesom, Tinie van der Kroon, Truus Stroet, Tinie Slijkerman, Lida Droog. Derde rij: v.l.n.r.: Peter Goudsblom, Frans Jong, Marijke Moras, Come Stadegaard, Lia Bakker. Vierde rij: v.l.n.r.: Anneke de Wever, Ria Groot, Gerie Mak. Onder v.l.n.r.: Piet Klaver, Nel Droog, Louis van Diepen. Afwezig: Joke Pancras, Vera Groot, Adrie Ursem, Gerard Wijnker, Ria Blankendaal, Jos Broersen, Tinie Boekei., verblijf in Australië: José Stoop, overlijden: Andre Ligthart, Ria Moras, Peter Hoebe, Kees Post

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 4