Een terugblik Toen begin 2000 voor de Martinuskerk van 't Veld een door Chris van den Hoek dicht gesoldeerde kist in een betonnen bak door de voorzitter van het Millennium comité, mevrouw Tiny Klos en ondergetekende gedoodverfde voorzitter werd neergelaten, kon niemand de levensvatbaarheid van een historische stichting inschatten. Elk jaar op oudjaarsavond wordt in de Martinuskerk de proclamatie voorgelezen die in deze kist zit, waarin staat dat deze in 2099 mag worden geopend. Op 8 december 2000 werd onder dossier nr. 37093365 bij mevrouw Mr. Jacqueline Desiree Reeuwijk-Wegink, notaris te Nieuwe Niedorp de akte verleden met als voorzitter J. J. Jong, als secretaris H. A. Klijn en als penningmeester Ch. A. van den Hoek met daarnaast nog vijf andere bestuursleden. Vervolgens werden de zaken voortvarend aangepakt, er verscheen een magazine "t Is mooi weest". Binnenkort komt nr. 31 uit onder de eindverantwoordelijkheid van het dagelijks bestuur, terwijl een team van schrijvers en een grafisch ontwerper voor de uitvoering in eigen beheer zorgen. Vijf jaar een oudheidkamer in de winkelruimte van mevrouw Lies Hoebe-van Schagen. Dvd's met dorpsfilms bij de viering van het T en 21® lustrum en een expositie in de Vriendschap dit jaar bij gelegenheid van het derde lustrum. Veel activiteiten, veel vergaderen, veel correctiewerk in de redactiecommissie. De resultaten zijn er dan ook naar met meer dan 400 abonnees. Afgelopen bestuursvergadering heb ik - na vijftien jaar met veel plezier leiding te hebben gegeven aan een enthousiast team van schrijvers en bestuursleden - besloten het voorzittersstokje door te geven. Ik word opgevolgd door Sjaak Wit, die al enige tijd in onze stichting werkzaam is. Hem wens ik alle succes toe. In dit nummer treft u weer tal van lezenswaardige artikelen aan, zoals u dat van ons gewend bent. Schroom niet om kennissen en familie te wijzen op dit mooie magazine, want ons streven is nog altijd om de 500® abonnee binnen te halen. Veel leesplezier. Drs Jan J. Jong, stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veid-Zijdewind-Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 3