AMRocHieBuurriN 01. VROUW ander overliet. In die tijd kwamen de woord-en com munievieringen o.l.v. lekenvoorgangers op. Pastoor Dekker reed stad en land af als hij een vervanger moest hebben voor een eucharistieviering, waarin hij niet voor kon gaan (bijv. vanwege zijn vakantie). Later heeft hij dat echter toch wel overgegeven. Hij werd omringd door een grote schare vrijwilligers, die voor de pastoor door het vuur gingen. Hij was een gesloten man, die niet zo gemakkelijk iets van zichzelf blootgaf. De viering van de eucharistie was voor hem 'gesneden koek' en ging later enigszins op de "automatische piloot". Hij gaf tot op hoge leeftijd op de woensdag ochtend godsdienstles op de naast de kerk gelegen school. De jaarlijkse traktatie op pennywafels op zijn verjaardag mocht op school niet ontbreken. Hij bleef ook na zijn pensioengerechtigde leeftijd actief als pastoor. Zijn afscheid was min of meer gedwongen, maar voor de parochie toch wel van belang. Zijn ontslag zal tevens te maken hebben gehad met het feit dat het bisdom Rotterdam van plan was zijn kerk te sluiten en later zelfs te slopen. Wij hebben diverse feesten met hem mogen vieren zoals zijn 40-en 50 jarig priesterfeest en zijn 25 jarig pastoorsfeest in onze parochie. Hiervoor was hij dankbaar. Na zijn vertrek als pastoor bleef hij nog wel contact houden met diverse parochianen en bezocht nog verjaardagen van hen. Ook bij enige feestelijkheden van de kerk was hij van de partij. Triest was dat hij nog mee moest maken dat de Onze Lieve Vrouwekerk werd gesloten en afgebroken. Als je hem daar nog eens naar vroeg, zei hij"Liever niet over praten". Zijn laatste jaren heeft hij doorgebracht in het Woon-en Zorgcentrum: "De Merwelanden", eerst in een aanleunwoning en op het laatst in de verzorgingsafdeling. Een collega pastoor J. C. Oosterwijk aan het woord: Ik vroeg eens, wanneer maak je je preek. Het was zaterdagmiddag en hij zat ofwel in de tuin te rommelen of op het dak of boven in de kerk. Zijn antwoord was kort en krachtig, zoals wij dat van hem gewend waren, "nou gewoon als ik bezig ben, dan werkt het ook in mijn hoofd." Zo deed hij dat. Wel maakte hij wel eens korte en kleine aantekeningen, wat je van zo'n forse, grote man met zulke grote handen niet zou verwach ten. Pastoor Jo Dekker en de oecumene In een traditionele protestantse stad als Dordrecht, bekend om de Generale Synode en de Statenbijbel, is het van groot belang dat een goede band met de andere protestantse kerken wordt opgebouwd. Leon Pennings, nu secretaris van de H. Theresia van Avila parochie meldt ons daarover het volgende: "Toen pastoor Jo Dekker in 1967 in Dordrecht kwam in de wijk Krispijn, waar de O.L. Vrouwekerk stond, was net gestart met de opzet van een oecumenische werk groep onder de naam "Gemeenschap kerken Krispijn'. Samen met de toenmalige kapelaan Jan Oosterwijk stond hij aan de wieg daarvan. Daardoor ontstond er een goede samenwerking met de dominees van de diverse, niet al te zware, richtingen. Het resulteerde in 0 Priesterfeest in 't Veld van links naar rechtsPastoor Jan Stam, pastoor Jo Dekkeren pastoor A. Fritschy (1961-1964 kapelaan te 't Veld). In 1983 pastoor en deken van Schagen. «ei 1353 T VELD RAA£> In de pastorietuin in Dordrecht; zijn kapelaan, huishoudster Thea Beekman en pastoor Jo Dekker.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 20