een grote uitdaging zijn geweest. Hij zette zich daar in met volle overtuiging en kracht en groeide uit tot een echte pastor en zielenherder. In Rotterdam werkte hij gedurende enige tijd samen met kapelaan Simonis, die later kardinaal werd. Een felicitatie bij zijn gouden priesterfeest van ex-collega, kardinaal Simonis Aan pastoor Jo Dekker zal ik altijd de beste herinnerin gen bewaren als een goede, trouwe, nuchtere, liefde volle dienaar van de Heer en zijn Kerk. Een aardige anekdote: Indertijd ging hij als aalmoezenier mee met een reisje van een paar dagen met de bejaarden van de parochie van het Stieltjesplein te Rotterdam. Teruggekomen zei een bejaarde mij: "En Kapelaan Dekker was geweldig. Je kon niet eens merken dat hij priester was." Hij heeft dat nog lang van zijn collega's moeten horen. Dank aan God voor het vele goede dat pastoor Dekker een halve eeuw lang als priester mocht doen en betekenen voor talloos velen. Dank aan de jubilaris voor de wijze waarop hij aan Gods trouw wist te beantwoorden. Oud-collega, kardinaal A. Simonis In 1967 volgt dan zijn benoeming tot pastoor van de O.L. Vrouweparochie te Dordrecht, waar hij maar liefst 26 jaar als pastoor de belangen van deze parochie heeft behartigd. Een parochiaan uit Dordrecht aan het woord Leon Pennings, secretaris van het parochiebestuur liet het volgende weten: "Ik heb pastoor Dekker vanaf 1987 van zeer nabij meegemaakt. In eerste instantie als lid en later als voorzitter van de parochieraad van de O.L.Vrouwekerk te Dordrecht. Hij was altijd aanwezig bij deze verga deringen en ook bij het opstellen van de agenda was hij present. Vanaf 1990 is ondergetekende lid geweest van het parochiebestuur van de O.L. Vrouweparochie. Dat bestuur stond onder leiding van pastoor Dekker. De vergaderingen hadden een vast stramien. Hierbij ontbraken niet het glas wijn en de blokjes kaas, gesneden door mej. Thea Beekman (de huishoudster) niet ontbraken. In mijn beleving was pastoor Dekker nog een pastoor van de oude stempel. Hij was degene die leiding gaf en de leiding niet zo makkelijk aan een Foto van neomist met ouders en familie. Vijftigjarig priesterfeest met familie in Dordrecht. Jubileumfeest bij zijn beide zussen: de Augustinessen, zuster Michael en zuster Tharcilla in Soestdijk.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 19