we nu weten op D-Day vanuit het Franse Normandië. Kapelaan Dekker vluchtte naar zijn ouderlijk huis in t Veld na 1,5 uur fietsen om af te wachten welke moge lijkheden er verder waren. Onderweg werd hij nog door een paar Duitse militairen aangehouden, die wilden weten wat hij achterop zijn fiets in zijn tas had zitten. Dat waren kleren en geen voedsel. Etenswaren wilden die militairen vaak confisqueren. Hij mocht doorrijden. Op 21 mei 1945 vindt hij onderdak bij pastoor Vis in Anna Paulowna, om van daaruit de zielzorg onder de gevluchte parochianen weer op te nemen. Kapelaan Jo Dekker kon met Kerstmis 1946 samen met pastoor Langedijk de noodpastorie in Wieringerwerf betrekken. Als jonge kapelaan, vol van idealen, krijg je het dan wel meteen voor je kiezen en Jo Dekker zal de start van zijn pastorale loopbaan beslist anders hebben voorge steld. Hierna volgen vier kapelaans benoemingen: - 2 oktober 1948 kapelaan parochie H. Engelbewaarders te Lisse -18 augustus 1951 kapelaan parochie H. Martelaren van Gorcum te Rotterdam - augustus 1961 kapelaan parochie H. Paulus te Den Haag - augustus 1966 kapelaan parochie O.L. Vrouwe van Goede Raad te Den Haag Pastoorsbenoeming - 1 juli 1967 pastoor van de parochie O.L. Vrouwe te Dordrecht Enige zaken die ons nu opvallen. Buiten zijn be noeming voor de Wieringermeer, vielen zijn latere benoemingen allemaal in het huidige bisdom Rot terdam. Het Bisdom Haarlem strekte zich destijds zelfs uit tot Zeeland. De parochie-kapelaan van 't Veld, Chris de Waard (1951-1953) was afkomstig van het Zeeuwse Vlissingen. Verder valt natuurlijk op dat het bisdom heel wat meer personeel had en er elk jaar een carrousel van benoemingen plaats vond en dat met name met de kapelaans flink werd geschoven om hen met alle facetten van de dorps-en stadparochies kennis te laten maken. Verder valt dan op, dat Jo Dekker vanaf 1951 werkt in stedelijke agglomeraties te weten Rotterdam, Den Haag, Dordrecht. Dat moet voor hem als voormalige jongen van een dorp toch v.l.nr.: Kapelaan van Nobelen, Pastoor Jos van der Burg, neomist Jo Dekker, Kapelaan van Schie in pastorietuin't Veld. Huwelijksinzegening van twee echtparen, Piet Slijkerman en Agie Dekker en van Andries Dekker met Corry Wezenpoel in 1947. Huwelijksinzegening van Jaap Post en Riet van der Stoop in 1956.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 18