f van een priesterstudent opbrengen? In 1931-32 werd een tussenoplossing gevonden en kon Jo als dertien jarige boerenzoon afreizen naar Hoorn, waar het klein seminarie van de fathers van Mill-Hill was gevestigd. Jo Dekker vertelde het zelf bij zijn 50 jarig priesterfeest in de parochiekerk van 't Veld. Het scheelde de helft in de kosten, te weten per jaar f 400.- in Hoorn met minder reiskosten en f 800.- op seminarie Hageveld met meer reiskosten. Toch kon hij na vier jaar in 1936 alsnog afreizen naar Heemstede om verder de oplei ding te volgen op Hageveld en vervolgens zijn studie filosofie en theologie af te ronden op het grootsemina rie Warmond. Priesterwijding en benoemingen Op 19 juni 1943 werd hij in de St. Bavo basiliek te Haarlem tot priester gewijd samen met 19 andere seminaristen door monseigneur J. P. Huibers. Hij deed vervolgens op 20 juni daaropvolgend als neomist zijn eerste H. Mis in de Martinuskerk van 't Veld. Bruidjes van de parochie haalden hem en zijn familie af van de boerderij aan de Zwarteweg en in een feestelijke op tocht ging het naar de parochiekerk. Het was nagenoeg midden in de Tweede Wereldoorlog en het priester feest muntte uit in soberheid en bescheidenheid. Er was meteen voor hem werk aan de winkel. Per 14 augustus 1943 kreeg hij een benoeming als kapelaan in de H. Geest parochie van de Wieringermeer met als standplaats Slootdorp. Na 1,5 jaar werken daar, moest hij zijn pastorale werk voortzetten vanuit de parochie Anna Paulowna bij pastoor Vis, omdat de Duitsers op 17 april 1945 de Wieringermeer onder water zetten, uit angst dat vanuit het oosten de geallieerden het Duitse leger zouden aanvallen. Dat gebeurde, zoals f De negentien klasgenoten van Jo Dekker in Warmond. Onderste rij derde van rechts: Jo Dekker. Toneelstuk "Het gastmaal der kinderen" bij gelegenheid van de eerste H. Mis van neomist Jo Dekker, in café Brouwer, nu de Vriendschap. Het afhalen van bruidjes bij zijn eerste H. Mis in juni 1943.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 17