Het gezin Dekker Jo Dekker (Johannes, Andreas, Maria) werd op 23 november 1918 geboren op de boerderij aan de Zwarteweg te 't Veld als vijfde kind van het echtpaar Piet Dekker en Trijntje Stoop. Zij trouwden in 1887 en vestigden zich aan de Zwarteweg, waar een nieuwe boerderij was gebouwd. De verdeling tussen jongens en meisjes was geheel in evenwicht. Jo Dekker had vier broers, Jan, Dirk, Andries, Piet en vijf zussen Marie, Annie, Afie, Agie en Nelie. Annie en Afie werden kloosterzuster bij de Augustinessen van Heemstede, zodat het gezin Dekker een stevige personele bijdrage leverde aan de rk Kerk. Zoon Dirk ging als militair naar Nederlands-Indië tijdens de politionele acties (1946 tot 1951). Vier van het gezin Dekker bleven in 't Veld wonen. Marie met Piet van der Stoop. Zij runden een kruidenierswinkel in 't Veld. Jan, die trouwde met Corry Ruitenberg had een tuindersbedrijf aan de Zwarteweg. Agie trouwde met Piet Slijkerman. Zij vestigden zich met een tuindersbedrijf in de Kam pen, evenals Nelie die Simon Tesselaar als partner had en ook in de tuinbouw zijn brood verdiende. Andries vestigde zich met Corry Wezenpoel in Heerhugowaard en Piet met Riet Deliën in Oude Niedorp. Piet bracht zijn diensttijd in de jaren vijftig door in Nieuw-Guinea, dat tot 1962 nog steeds grondgebied was van het Koninkrijk der Nederlanden. In 2015 overleed Agie en alleen Nelie is de laatst overlevende en heeft enige tijd terug een appartement in Maria Mater betrokken. Jo Dekker zal thuis ongetwijfeld in zijn vakanties meege holpen hebben op het bedrijf van zijn vader, koeien melken, helpen met hooien, stal uitmesten etc. Zijn opleiding Na de lagere St. Martinusschool te 't Veld, waar hij opviel door zijn goede cijfers en van het hoofd van de school Meester van Hest, de vijfde klas mocht overslaan, was het duidelijk dat Jo geen boer wilde worden. Al op vroege leeftijd wist hij dat hij graag priester wilde worden en wel bij de wereldheren als kapelaan, pastoor, mede ook omdat pastoor Jos Van der Burg in hem wel een goede priester-kandidaat zag. Maar hoe moest het grote gezin Dekker deze kosten Van boerenzoon naar Dordts stadspasfonr: Jo Dekker Ü91S-2007) Ouders van Jo DekkerPiet Dekker en Trijntje Stoop met Marie, Jan en Anne. Jo Dekker als jonge kapelaan.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 16