"Een, twee, drie Haal op die hei Al in die mei, Al in die grond, Daar staat'ie pront, Fris en gezond. Gezond van harte. Laat je niet tarten Van blanken of zwarten Van ruigen of kalen Anders zal ik het wel Van je body halen. Nou een voor de baas En een voor ons allen En als je'm niet houen kunt, Dan laat je'm maar vallen. Hoog in de schijf Voor tijdverdrijf Komt jongens haalt er De snaren stijf. Fransen en Walen Die kunnen niet halen, Maar Hollanders en Zeeuwen Die trekken als leeuwen. Hoog gaat'ie op En laag daalt' ie neer. Je ziet van je leven Zijn puntje niet weer. Acht en twintig Hoog in zijn bed Strijk en zet". In 1966 heeft Luuk de eerste kraan gekocht van het bouwjaar 1955. Later volgde er nog twee, dus totaal drie heimachines met negen medewerkers. Die maakten de diepladers en de oude legervoertuigen overbodig. Groenleer beleefde topjaren. Ze werkten met drie ploegen. In 1980 was er een terugval wegens minder werk en hoge rente van twaalf procent. Luuk is toentertijd met Cees doorgegaan met twee draglines van twintig en vijfentwintig jaar oud, maar ze deden het nog best. Luuk en Cees hadden veel werk in bouwputten. Ze sloegen palen voor woningen, voor allerlei gebouwen, bruggen en beschoeiingen. Ze zaten wel de hele dag in dat lawaai, maar die klappen hoorden ze niet meer. Vooral sinds dat ze een jaar of zeven oorschelpen droegen vanwege de nieuwe Arbowet, werd het gehoor wel beter beschermd. Iedere streek had zo zijn heilied. Als ze tijdens het heien met de hand van tuipalen een lied zongen voor de heistelling, was dat altijd wel weer een hele gebeur tenis Het lied had de volgende tekst "Haal op de hei, laat vallen de hei, hoog in bed strijk en zet" en sloegen dan keurig in de maat. Luuk en Cees hebben tot 1990 vanuit de Moerbeek 42 gewerkt met het heibedrijf. Luuk heeft de woning verkocht aan Arie van Stralen, en runde het bedrijf vanaf de A. Mauvestraat te Schagen tot 1998. In april 1999 is Luuk overleden, en is 65 jaar gewor den. Cees heeft 35 jaar bij Luuk gewerkt en is samen met zoon Bob verder gegaan met het bedrijf. Nog altijd wordt er volop geheid. Cees Slijkerman staat in de kraan.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2015 | | pagina 29