Onze oproep om mensen die herkend werden op de voorplaat van ons nummer 27, 14e jaargang nr 2, heeft enkele reacties opgeleverd. Buiten de dochter van Wim en Nel Goudsblom-Govers en mevrouw Go- vers, werden ook nog de volgende personen herkend. Het zijn drie mensen van de voorgrond. Rechts met schaatsen onder de arm is Theo Timmer, schoonzoon van Cor en Tiny Veul, Even links daarvan meisje met rode sjaal en rode broek is Anja Veul, dochter van Cor en Tiny en de man met het witte vest is Aad Molenaar, daarachter gebogen met rood jack en grijze broek Marion Molenaar-Van Vliet. Dank voor uw reacties. Het enige wat nog te vermelden is dat het notulen- schrift van 1943 tot 1951 niet meer voorhanden is en dat nog enige passages uit het notulenboek 1951 1956 hier worden vermeld. Terwijl in de oorlogsperiode diverse jaren met strenge winters wedstrijden werden gehouden, waren de winters tien jaar later vaak zacht. De periode 1950-1960 werd ook gekenmerkt door veel kwakkelwinters en dan kon de vereniging geen wedstrijden uitschrijven. In het seizoen 1951-52 was er geen ijs, zodat het bestuur het rustig had. Seizoen 1952-1953 idem dito. Geen winter, geen ijs. De notulen vermelden het overlijden van Gert Groen Sr, die vanaf de oprichting in het bestuur zat en tot erelid was benoemd. De notulist verwoordt dat als volgt: Na woorden van waardering verzocht de voorzitter (Simon de Jong) allen op te staan en een gezamenlijk gebed te doen voor zijn zielerust. In het seizoen 1953 1954 vroor het weer behoorlijk en konden wedstrijden georganiseerd worden. Er werd een kortebaanwed- strijd gehouden. Ook werd er een wedstrijd priksleeën voor hulpbehoevenden georganiseerd. Seizoen 1954 1955 was het weer knudde en helemaal geen ijs. De notulist weet dat wel aardig te verwoorden. Dus het bestuur heeft net als de kikkers met de kop in de prut gezeten. Verder meldt hij nog: Het belangrijkste dat we dit jaar kunnen vermelden i dat onze penningmeester (de heer Jonker) deze zomer, dus net voor de koud, is hertrouwd. In het seizoen 1955-1956 lag er weer ijs op De Weel, maar het sneeuwde ook regelmatig, zodat de banen iedere keer sneeuwvrij dienden te worden IJsvereniging" Eendracht maakt macht" Het startsein voor de wedstrijd.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 28