Vï waardoor hij geen werk meer kon vinden. Dat vond hij heel vervelend en hij hield zich in de gemeenschap van 't Veld/Zijdewind gedeisd, met een instelling van Let Toch Vooral Niet Op Mij. Na de verhuizing naar Schagen volgden jaren waarin Riek steeds meer lichamelijke klachten ondervond. Aan beide heupen is zij meerdere keren voorzien van een kunstheup, met ziekenhuisbacteries en alle ellende die een mens maar kan meemaken op dat ge bied. Ze werd afhankelijk van krukken en een rolstoel en dat vond ze maar niks. Ze verbeet de pijn en hield niet van klagen. Toen Jan zijn been brak en haar niet meer kon helpen, was het punt bereikt waarop ze zorg zeker wilde stellen. Ze konden in het bejaardenhuis van Waarland komen. Jan vond het verschrikkelijk om zijn biologische tuintje, zijn garages, apparatuur en klusspullen weg te moeten doen. Een depressie die na het breken van zijn been al begon op te spelen, rolde uit tot serieuze proporties. Maar de verhuizing ging door en Riek was daar heel blij mee. Ze kwam weer temidden van Waarlanders, terug op het oude honk. Gezellig klessebessen onder het dak van het atrium. Jan die al diverse soorten kanker had overwonnen, kreeg naast prostaatkanker ook weer darmklachten. Hij overleed in het hospice in Alkmaar in 2003. Riek hield zich dapper, ondanks de pijn die haar sinds haar zestigste levensjaar in de heupen elke dag teisterde. Ze worstelde zich terug in haar huisje na een hersenin farct, maar waarschuwde: ,,As ik nag een tik kroig, wil ik gien bloedverdunners meer, laat moin maar gaan." Er kwam nog een ,,tik", erger dan daarvoor, een hersenbloeding. Het ziekenhuis diende bloedverdun ners toe, want dat was protocol, wilsbeschikking of niet. Het duurde nog een week voor ze overleed, 21 oktober 2007. 6 1 I Een ijsje voor kleinkind Daïenne. Zingend feesten met dochters Annet en Gerie.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 26