kinderen. Mijn oma en opa hadden een druk leven dat vooral uit werken bestond, maar soms gingen ze er ook met z'n allen even tussenuit. Uiteindelijk moesten ze in 1973 met de slagerij in Zijdewind stoppen. Dit kwam omdat opa een slagerij in 't Veld had gekocht. Twee slagerijen waren vanwege de kosten niet rendabel te maken. Later werd ook de slagerij in 't Veld verkocht. Dit had te maken met de gezondheid van mijn opa. Deze slagerij werd door een slager overgenomen, die nu samen met zijn zoon nog steeds deze zaak heeft. Mijn opa had een slagersopleiding gevolgd en werkte al in de slagerij in Zijdewind. Later namen mijn oma en opa dit bedrijf dus over. Mijn oma had in tegenstelling tot mijn opa geen ervaring met het werk in de slagerij. Zij was opgegroeid in een tuindersfamilie. Omdat mijn oma nog helemaal geen ervaring had, vond zij het werk in de slagerij eerst wel spannend, maar in de loop van de tijd vond ze het al gauw druk maar ook gezellig. Het was voor haar vanwege de kinderen en het werk in de slagerij een druk leven. Ze had wel het voordeel dat er elke dag vers vlees was om te eten. Oma vond het slagersleven druk, maar toch zo leuk dat ze daarom nu nog steeds in de slagerij van haar zoon werkt. Ik vond het heel erg leuk om mijn oma te interviewen over de slagerij. Ik wist er natuurlijk al het een en ander van, maar ik ben toch nieuwe dingen te weten gekomen. Zo wist ik niet dat ze ook een slagerij in 't Veld hebben gehad. We hebben die middag ook nog oude foto's bekeken. Al met al heb ik een erg gezellige middag bij mijn oma beleefd. Joyce Burger De voormalige slagerij anno nu. Riet Burger achter de snijmachine. Burgemeester Anker opent de verbouwde zaak in 't Veld. Piet aan het uitbenen Impressie interieur slagerswinkel.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 13