In 1967 nam Piet het bedrijf over van zijn vader. Vader trok zich langzamerhand terug, maar zijn belangstel ling was echter nog in hoge mate aanwezig. Dagelijks kwam hij nog even een kijkje nemen en karweitjes doen. Inmiddels was het bedrijf 24,8 hectare groot met 37 melkkoeien, 30 stuks jongvee en 35 fokschapen; teveel om alleen te bewerken. Piet besloot met een collega-boer, de heer C. Jonker, samen te gaan werken. Er werden machines aangeschaft om zo in drukke tijden met hooien en grassen elkaar te helpen. Piet Pijper was een zeer vooruitstrevende ondernemer. Al in 1958 ging hij over van hand naar machinaal melken. Hij was de achtste met een melkkoeltank en de eerste met een voercomputer in Noord-Holland. In 1961 werd de schuur veranderd in een open loopstal. In 1964 werd van de ligruimte van de open loopstal een gesloten dubbele doorloopmelkstal gebouwd. In 1966 werd gedeeltelijk in het hoofdgebouw voor 32 koeien een nieuwe Zuid-Hollandse stal gerealiseerd. Deze stal was uitgerust met een drijfmestsysteem. Als je destijds van een twee- naar een eenmansbedrijf ging, kreeg je 10.000 gulden subsidie, dat was toen heel veel geld. In 1966 kocht Piet ook de boerderij, erf en schuren van de Nederlands Hervormde Kerk, want deze wilde niet aan alle onkosten meebetalen. In 1973 kocht Piet er 11 hectare land bij en bouwde een ligboxenstal. Nu kon hij 70 koeien gaan melken. Zo groeide het aantal koeien en werd het een prachtig gemoderniseerd bedrijf. Jacob en Catharina Pijper. Een nichtje op het paard. Piet van der Stoop houdt het paard vast Door een inwoner van Niedorp is er op het terrein gezocht met een metaaldetector. Een deel van zijn vondsten staan hierboven afgebeeld: enkele 17e/18e eeuwse duiten en een 15e eeuws spinklosje. Daaronder: een zeer klein dominosteenstje gemaakt van een stukje bot. Datering 1750

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 6