verpacht voor de tijd van vier achtereenvolgende jaren. De boerenplaats was eigendom van de Nederlands Hervormde Kerk te Nieuwe Niedorp. De vorige pachter was Jb. Witsen. Jacob en zijn Catharina begonnen te boeren met 16 koeien en wat jongvee. Het was hard werken. In die tijd ging alles nog met de hand. 's Morgens vroeg uit de veren om de koeien te melken want de bussen met melk moesten op tijd aan de weg. Deze werden twee keer per dag opgehaald met de hondenkar van Willem van der Stoop uit de Kampen. Tegelijkertijd werden er weer lege bussen neergezet. De melk werd vervoerd naar de zuivelfabriek in Lutjewinkel. Later ging dit met paard en wagen van de familie Wit uit de Kampen. Daarna met een tractor en nog later met een vrachtauto. Nu met grote tankwagens. Rijdersstraat 121, onder de rook van 't Veld. Een prachtige plek nabij de Velderbrug midden in de natuur, met sloten, molens, vijvers, bruggen en drassige akkers. Bij inschrijving via een advertentie uit de krant wordt de boerderij met 24 hectare grasland De ^n^edn^^fvan de Nederlandaeh H«£ J MvinVvoor din tUd van vier achtereenvolgende jaren verhuurd aan den heer Jb. Pijper te Hoogwoud, Uit het huwelijk van Jacob en Catharina zijn 3 zoons geboren: in 1929 Ariën, in 1930 Pieter, die al na vier maanden overleed en in 1932 werd opnieuw een Pieter geboren. Deze Pieter werd de opvolger van zijn vader. Samen met zijn broer Arie groeide hij op en genoten ze van het boerenleven. Beide waren boer in hart en nieren. Ook Arie is gaan boeren op een bedrijf in Valkoog, samen met zijn vrouw Wannie Buis, geboren op Texel en opgegroeid aan de Slikkerdijk te Wieringerwaard. Op 22 maart 1958 huwde Piet Pijper met Triny Nobel uit Lutjewinkel. Zij betrokken de nieuwe bedrijfswoning naast de stolp die voor hen was gebouwd. Piet werd medeondernemer met zijn vader op diens pachtbedrijf. Deze samenwerking heeft tot 1966 geduurd en was vastgelegd in een maatschapscontract. Het bedrijf was in die tijd 21 hectare groot. Trouwfoto van Piet Pijper en Triny Nobel Jacob Pijper melkt zijn koeien met de hand

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 5