Voorwoord In veel voorgaande edities werd geschreven over de middenstand in onze dorpen. Er werd in verschillenden edities geschreven over de middenstand rond de voormalige Mariaschool, maar ook over bakker Portegijs, partycentrum de Vriendschap, café De Witte Herberg, over kapperszaken, over een aannemer. Over een loonbedrijf en een vooraanstaand broeiproevenbedrijf, die helaas uit ons dorp verdwenen zijn. Met name valt op dat dit soort middenstandsbedrijven rondom het centrum van het dorp te vinden zijn, rondom de voormalige Mariaschool of rondom de kerk. Kijk maar eens wat voor grote bedrijvigheid rondom de kerk op de markt in Schagen te vinden is. Daar zijn het veel kroegen, maar in 't Veld vind je er toch ook nog twee. Veel kruidenierszaken waren er rondom de kerk. Van der Stoop, Bijwaard en Jong hadden allen zo hun eigen klandizie. In het pand van Van der Stoop heeft zich nu een schilder gevestigd, in het nieuwe pand op Rijdersstraat 87 een slager en op nr. 86 kwam de Troefmarkt van Thijs Hoebe, die later door Lamping werd geëxploiteerd. Dat liep helemaal fout af en het pand stond vijf jaar leeg, gekocht door belegger Hoorne BV. Nu het in andere handen is overgegaan, komt er weer een buurtsuper in onder de naam "Superrr" en als u dit nummer leest, bent u er al in aan het winkelen. Bij de ontmanteling van het pand werd op de vliering eerst een oud portret gevonden van Pastoor M. J. van der Burg in een fotolijstje met gebogen glas en later nog eens een oude Heraut uit 1970 en een oud voetenbankje. Allemaal spulletjes nog van de familie Bijwaard, die daar op die vliering terecht waren gekomen. Zo kennen dergelijke panden een lange geschiedenis. Dat geldt ook al voor nr. 85, waar een smid, een loodgietersbedrijf, talloze bloemenzaken, onze oudheidkamer en nu weer een kapper in gevestigd is. De panden liggen allemaal in het centrum van het dorp en men wil zich daar vestigen vanwege het publiek dat graag dit soort kernen bezoekt. We schreven er al diverse keren over. In dit nummer treft u een vervolgverhaal aan van de verdwenen ijsclub, het vervolg over de familie Kok, de geschiedenis van een oude boerderij, een artikel over het onderwijs en diverse dorpsgenoten passeren de revue. Uit ontvangen reacties op de vorige editie, stellen we vast dat u ons magazine op prijs stelt. Zegt het voort, want altijd zijn we weer blij met nieuwe abonnees. Veel leesplezier Drs. Jan J. Jong, voorzitter HOE FM Aj!" Het voormalig Troefmarktpand en de feestelijke opening van de Superrr en de DOP na een halfjaar verbouwen

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 3