Zaterdag 28 februari 1942 werden er wederom wedstrijden gehouden voor de schoolgaande jeugd. Vele kinderen uit de scholen van 't Veld en Waarland deden eraan mee. Onder leiding van het onderwijzend personeel werden zij in klassen verdeeld. Er waren dan ook spannende ritten te zien en na de wedstrijd werden er 27 "luxe" prijzen uitgereikt. Jongens van 11 -1 3 jaar Meisjes van 11-13 jaar J. de Jong Sz prijs Trien Kruier 1e prijs J. Bakker Jz prijs Lies Dekker 2e prijs A. lichthart Kz prijs Coba Stam 3e prijs Jn Zut Kzn prijs Annie Smit 4e prijs S. Bleeker Lz prijs Alie Zwagerman 5e prijs Trien Pater troostprijs Jongens 9-11 jaar Jn Lichthart Kz 1e prijs Jn Lichthart Jacz 2e prijs Ant Ruiter Wz 3e prijs P Doodeman Pzn4e prijs S. Wijnker Pz 5e prijs Meisjes van 9 - Wil Kolkman Trien Bakker Corrie Kuis Trees Pater Marie Portegijs 11 jaar 1eprijs 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs En nu de kleinste groep: A. Vaartjes P. Burger Trien Bruin P. Bakker Jz. Gatha Bouman Annie Groen prijs prijs prijs prijs prijs prijs In het jaarverslag 1941-1942 was de laatste zinsnede als volgt: "Laten we hopen dat onze vereniging moge groeien en bloeien met behulp en medewerking van alle leden en bestuursleden en dat de naam van onze ijsclub "Eendracht maakt macht" steeds gehandhaafd moge blijven". Al met al krijgen we zo een aardig beeld van een vereniging in oorlogstijd. Opvallend is in deze, dat de secretaris bij alle uitslagen nauwkeurig omschrijft wie de prijs heeft gewonnen door de naam van de vader erachter te zetten. Zo wist meteen iedereen om welke Lichthart, Bakker, Wijnker of Bleeker het ging. Een actief bestuur dat de zaakjes goed regelde en aan de inwoners van 't Veld, Zijdewind en Waarland een prachtige vorm van recreatie op het ijs verschafte. Die mannen waren er de gehele periode voor in de weer. Er volgt nog een laatste gedeelte over de periode 1951-1952. 't Veld, 10 februari 2014 De dag dat dit artikel werd geschreven behaalden in Sotsji tijdens de Olympische Spelen drie Nederlanders medailles op de 500 meter sprint. Jan Smeekens was 15 seconden olympisch kampioen, maar na een tijdscorrectie werd Michel Mulder winnaar van het goud. Verschil in lengte over 2 ritten, 16 cm. De tweelingbroer van Michel, Ronald Mulder reed in de tweede rit zo hard, dat hij alsnog de bronzen medaille voor zich opeiste. We praten dan over snelheden van rond de zestig kilometer per uur. Nog nooit had Nederland goud op de 500 meter sprint gewonnen. 72 jaar geleden werden op De Weel wat lagere snelheden genoteerd zo rond de twintig kilometer en dat was toentertijd ook best wel snel. De ijsbaan sneeuwvrij maken zodat de schaatsers hun rondjes kunnen blijven rijden 1e 2e 3e 4e 5e Koek en zopie bij het vallen van de avond Een potje ijshockey. Zelfs de kat doet mee

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 30