Ék Op 30 januari 1941 was de volgende wedstrijd. Er waren 22 deelnemers inleggeld (0.25). Na veel spannende ritten werden de geldprijzen als volgt verdeeld: 1e prijs G. Groen Gz f 2.50 2e prijs W. Smid Gz f 2.00 3e prijs D. Pater Jbz f 1.50 4e prijs W.Bakker Cz f 1.00 De welverdiende prijzen werden dan ook door de winnaars in dank aangenomen. Op 2 februari 1941 werd wederom een wedstrijd gehouden, dit keer voor paren. Hiervoor werd het ringsteken uitgedacht. Dat hier veel animo voor was, bleek wel uit het feit dat er 64 deelnemers waren. Een talrijk publiek was aanwezig om de wedstrijden te volgen. De prijzen werden in geld uitgeloofd. 1e prijs Janus Volkers en Jaan Peter f 3.00 2e prijs Arie Ruiter Jbz en Trien Dignum f 2.50 3e prijs Jan Bruin Cz en Lowis Nieuwboer f 2,00 4e prijs W.Bakker Cz en vriendin Jaspers f 1.50 5e prijs D. Ruiter Johz en Bregt Rohof f 1.00 Entree werd geheven op 35 cent per paar. Het was dan ook een enorm succes en een mooie zondagmid dag. Op 3 februari 1941 waren de schoolgaande meisjes aan de beurt. Er werd wederom een wedstrijd gehou den in 't hardrijden voor meisjes van 10 en 11 jaar waarna 12 en 13 jaar prijs Gaat Lichhart prijs Jans Meester prijs Stien Pancras prijs Mien Praat 1e prijs Trees Pater Jbd 1e 2e prijs Trien Bruin Cd 2 3e prijs Nel Kruier Jbd 3e 4e prijs Agaath Doodeman 4e Alle mededingsters kregen wederom een versnapering en de winnaars gingen met een handvol chocolade repen naar huis. H. Tamis, secr. Op 9 december 1941 werd een ledenvergadering gehouden bij C. van Ophem te Waarland. De voorzitter opende de vergadering en heette allen welkom, in 't bijzonder kapelaan van Schie die ook in ons midden mocht zijn. Simon de Jong was wel niet tevreden over de opkomst, doch hij sprak de wens uit dat het bespreken van de punten van de vergadering vlot zou verlopen. Hierna werden door de secr.: de notulen voorgelezen en onder dank aanvaard. Daarna werd een ingezonden stuk voorgelezen van het bestuur van het Geesterambacht wat behelsde de goedkeuring voor 't gebruik van de baan. Door de penningmeester werd het financieel verslag voorgele zen waaruit bleek dat de ontvangsten winter 40-41 Uitgaven Saldo F 160.70 waren 152.15 8.55 Koek en zopie op de ijsbaan bij De Weel Voorzitter S. de Jong deelde mede dat de ijsclub "Eendracht maakt macht" thans 177 leden telt en dus als pas opgerichte vereniging heel goed is te noemen. De bespreking ten aanzien van de contributie verliep niet zo vlot. Er werd voorgesteld om de contributie op een gulden te zetten, doch wanneer een lid bij de eerste aanbieding niet wilde betalen, later bij een wed strijd 50 cent meer moet geven. De heer C. Dekker Andz meende dat deze heffing enige bezwaren zou opleveren, omreden men bij een nieuw aan te nemen lid toch niet meer kon nemen dan f 1.- doch men meende het toch te moeten handhaven. Verder werd besloten om bij ijsgelegenheden wederom wedstrijden te organiseren en om ook eens een rondrit te maken van enige kilometers. (rondje Waarland?, redactie) Opvallend is dat in de oorlogsjaren 1941 en 1942 zich strenge winters voordeden. In beide jaren kon men volop van de wintersport genieten op De Weel. De wedstrijden in 1942 Zaterdag 18 januari 1942 hield de ijsclub haar eerste wedstrijd ringsteken voor paren. Er was veel animo voor. Er deden 38 paren aan mee. Er waren geldprijzen beschikbaar gesteld en wel f 5.- 3.50, 3.00 en 1.50 1e prijs Hans Dekker en Nel Bakker 2e prijs Simon Bakker en Bregje Rohof 3e prijs Jan Pancras Jz en Neel Bruin 4e prijs Bertus Spaansen en Neel Tamis Maandag 19 januari 1942 werd een wedstrijd gehouden in 't hardrijden voor heren de zogenoemde "Elf Bruggentocht". Aan deze wedstrijd namen 26 schaatsers deel. 1e prijs viel ten deel aan Smit, Bakker, Wijnker, Pater en Groen (die kwamen blijkbaar tegelijk over de streep) 2e prijs aan J. Wijnker Dz 3e prijs aan G. Groen Gz 4e prijs aan Jan Bakker Wz Er werd wederom voor f 27.- aan prijzen uitgereikt.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 29