Opening van de brede school Op vrijdag 5 april 2013 was het dan eindelijk zover. De officiële opening van de brede school "Veldzicht". Een klein uur duurde het hartverwarmende concert van het schoolpleinorkest. Twee medewerkers van "Het Fort der verbeelding", hadden 3 dagen lang met de kinderen geoefend om dit concert te verzorgen. Ondanks de gure oostenwind waren er veel ouders en belangstellenden aanwezig. "Veldzicht" werd officieel geopend door wethouder Jan Steven van Dijk. Dit gebeurde door middel van het doorknippen van een lint, het oplaten van ballonnen en het onthullen van de naam "Veldzicht". Alles bij elkaar een geslaagde openingsceremonie van de leerlingen van de Marinx en de Boet. Kinderopvang in de brede school Kinderopvang "de Hooijbergh" is in 2003 opgericht door Astrid en Michel Bakker. De Hooijbergh is in 2003 begonnen met 1 locatie te Barsingerhorn voor kinderdagopvang. Inmiddels zijn de diensten uitgebreid met buitenschoolse- en dagopvang, zowel in Barsingerhorn als in 't Veld. Er zijn peuterspeelzalen en een gastouderbureau. Ook in Nieuwe Niedorp is dagopvang en buitenschoolse opvang. Locatie 't Veld Ook in 't Veld is een nieuwe locatie geopend, welke is opgenomen in de brede school "Veldzicht". Er is een peuterspeelzaal aanwezig. Buitenschoolse opvang is op een andere locatie aanwezig. Het was de bedoeling om op het perceel naast de brede school ook een kinderopvang te bouwen. Inmiddels zijn de plannen gewijzigd en heeft de Boet de grond in gebruik geno men als weide voor de dieren van de Boet. Met het oog op de toekomst Wat er met de beide leegstaande scholen gaat gebeu ren is op dit ogenblik nog niet duidelijk. Hierover buigt de gemeente Hollands Kroon zich momenteel. Zowel de voormalige Mariaschool als de Boet zijn bewoond, dit om kraak en vandalisme te voorkomen. Tot slot kunnen we concluderen dat de brede school een verrijking is voor het dorpsbeeld van 't Veld en voor je het weet kan het eerste lustrum al worden gevierd. Alles nieuw, digiborden, stoelen en tafels. Fijn sporten in de eigen gymzaal en lekker spelen in de nieuwe zandbak bij de Marinx t2

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 27