in 't Veld plaats. Middels deze overeenkomst had de gemeente Niedorp overeenstemming bereikt ten aan zien van de brede school met de partners van Surplus, Skon, Stichting Harmonie en de Hooijbergh B V. De ondertekening ging gepaard met de nodige felicitaties en werd feestelijk afgesloten met een speech en toast door wethouder Jan Steven van Dijk. Contract bouw "Veldzicht"getekend De gemeente Niedorp en Scholtens Groep uit Wognum tekenden op 6 oktober 2011 het contract ,waarmee de bouw van de brede school werd beklonken. Volgens de planning zou de eerste paal in december de grond in gaan. Dit werd echter 23 januari 2012. Hierbij mochten leerlingen van de Marinx en de Boet aanwezig zijn. Shannon Mooij en Jurgen Konijn mochten de heimachine bedienen. De enorme prut op het terrein kon de leerlingen niet deren. Na het zingen van het heilied ging de eerste paal de grond in. Naam van de brede school De toekomstige leerlingen van de brede school mochten meedenken over de verzamelnaam van het gebouw. Het dorpshuis, de Marinx en de Boet behou den uiteraard hun eigen naam, maar voor het pand zelf moest nog een naam worden bedacht. De kinderen konden hun voorstel tot 22 juli indienen. Een jury, bestaande uit vertegenwoordigers van beide scholen, het dorpshuis en de gemeente Niedorp kozen de beste inzending. De winnende inzending werd beloond met een iPad. Tijdens een feestelijke bijeenkomst van alle leerlingen van beide scholen werd de nieuwe naam van de brede school bekend gemaakt. De ruim 300 leerlingen beleefden spannende ogenblikken tot het moment dat wethouder Jan Steven van Dijk de winnende inzending "Veldzicht" bekend maakte. De winnaars waren Nik en Lois Groen en Beau Zomerdijk. Na de bekendmaking volgde er nog een optreden van Bertje Doperwtje met allerlei grappen, grollen en liederen. Februari 2013 Nog even en de verhuizing naar de brede school kan plaatsvinden, daar de afronding in zicht komt. Bouw bedrijf Scholtens uit Wognum had de vaart er flink ingezet. Projectleider Robin de Vries: "Het gebouw hebben we met 6 man opgetrokken, de laatste 3 maanden waren er 30 man aan het werk". Naast een lift, lage keukentjes voor de kleuters, in elk lokaal een digibord en aansluiting op internet in het hele gebouw, is er ook gedacht aan regelbare zonwering voor elk raam. Voorheen gingen de leerlingen voor de gymles naar het dorpshuis.,nu kan dat in de brede school zelf plaats vinden. Er is in de gymzaal tevens een podium gebouwd voor toneel-, en muziekuitvoeringen. - Feestelijke opening van de brede school op 5 april 2013

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 26