te voorkomen. Directeur van de Marinxschool werd Dennis Burger. Hij volgde reeds in 2007 Jan Beuker op, voormalig directeur van de Mariaschool. Wat is een brede school? Definitie: De brede school is een samenwerkingsver band van partijen, die zich bezig houden met opgroei ende kinderen. Doel van het samenwerkingsverband is het vergroten van de ontwikkelingskansen van de kinderen. Een ander doel kan zijn: het bieden van een doorlopende en op elkaar aansluitende opvang. Onderwijs is in elk geval aanwezig: kinderopvang, peuterspeelzaal, cultuur en sport kunnen ook in de brede school worden ondergebracht. In 2009 zijn in ons land zo'n 1200 brede scholen in het basisonderwijs bijgekomen. Dit aantal is daarna sterk gegroeid. Ook in de Kop van Noord-Holland. In de voormalige gemeente Niedorp zijn er nu 2 brede scholen. De meeste brede scholen gaan een samen werkingsverband aan met de kinderopvang, zodat de buitenschoolse opvang volgens de wettelijke regels is geregeld. Geschiedenis De eerste brede scholen kwamen in de jaren '80 van de vorige eeuw in Zweden en Groot- Brittannië tot stand. Begin jaren '90 ontstond de eerste brede school in Nederland, gevestigd in Groningen. Deze brede school had een voorbeeldfunctie. Later volgden er concepten van vergelijkbare scholen. In 2004 waren er zo'n 500 brede scholen in Nederland. De brede school in 't Veld Op 30 juni 2010 werd er in "De Vriendschap" in 't Veld een informatieavond gehouden met betrekking tot de locatie van de brede school. Voor deze avond waren alle betrokken partijen uitgenodigd. Op het laatste moment werden ook alle belangstellende inwo ners van 't Veld en Zijdewind uitgenodigd. Een ieder kon deze avond zijn mening geven. Na alle reacties op de laatste informatieavond in het dorpshuis, had de gemeenteraad en ook het College van B en W de locatie "De Kogge" ingetrokken. Alle betrokken partijen gingen akkoord met de locatie Tjaddinxschool en aangrenzende volkstuinen. Met name de dorpsraad was voorstander van deze locatie. Zij droeg de volgende argumenten aan: goede bereikbaarheid verkeersveiligheid centrale ligging. versterking van het dorpsbeeld. Ten aanzien van de verkeersveiligheid maakte het College van B en W bekend dat zij aan de Zwarteweg een 30 km zone wilde instellen. Dit in verband met de ontwikkeling van de brede school. De raad van de voormalige gemeente Niedorp, had in haar vergade ring op 8 juli 2010 aangegeven dat de brede school in 't Veld op de locatie van de voormalige Tjaddinxschool met aangrenzende volkstuinen moest komen. Feestelijke ondertekeningsamenwerking Op 31 maart 2011 vond de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst van de brede school I AUM4#f Bouw van de brede school vordert gestaag

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 25