schuit werden de producten naar de Provincialeweg gevaren, waar een aanlegsteigertje was. Vandaar ver voerde Cees Witte de kool weer naar het koolboetje achter het huis van Jonker. Er was een toegangspad voor het woonhuis van Kolkman. Als jaarlijks uitje ging vader Gerrit naar de paardenmarkt in Zuidlaren, want hij was altijd al een echt paardenliefhebber. Hij heeft er graag mee gewerkt. Zijn zoon Piet was ook een paardenliefhebber. Op de foto zien we hem met deze zware knollen werken in de Schagerwaard. Gert heeft in zijn jonge jaren in de buurt van Spierdijk gewerkt bij een boer die meerdere werkpaarden had. Daar is hij toen ook verliefd geraakt op het werkmeisje, Geertje Mak, waar hij dan later mee is gehuwd. Na het verliefd wezen werd het een echte verkering en gingen ze op zoek naar een geschikte woonruimte of een heel klein spultje dat misschien ergens te huur was. Zijn vader Cor gaf hem de raad om eens in 't Veld te gaan kijken, want daar was een buurtwinkeltje te huur met een aardig stukje grond. Misschien was dit wel wat voor dit stel. De eigenaar woonde vlak naast Adriaan Ruiter. Daar kon hij dan zijn licht eens opsteken. De raad van vader Cor was aan geen dovemansoren gezegd en werd opgevolgd met als resultaat dat Gert met zijn Geertje het spulletje kon huren. Twee mei 1919 was de trouwdag van dit jonge paar. Het huwelijk werd in de kerk van Obdam ingezegend. De volgende dag al konden de bewoners van de Strobuurt de stroopkannen en de petrole- umbusjes al weer laten vullen. Geertje heette haar klanten hartelijk welkom van achter haar pas geverfde toonbank. De eerste dag was het al behoorlijk druk en werd het nieuwe echtpaar door de gehele buurt welkom geheten door een paar kakboodschapjes te halen. Hoofdzakelijk kwamen ze uit nieuwsgierig heid: hoe ziet dat vrouwtje er uit en hoe is ze? Nu dat zat wel goed. De klantenwijk werd ook al gauw uitgebreid, want het koopmansbloed zat er bij Gert in. Geertje was heel vriendelijk en behulpzaam. Ze zag er altijd netjes uit achter de toonbank met een keurig wit gesteven schort voor. Drie kinderen werden In de deuropening, Cor Jonker, zijn moeder Geertje en daar achter zus Jans

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 22