<8 zwart, maar toen de schuur weer dicht was, kon het zo niet doorgaan. Je moest immers ook rekeningen kunnen overleggen. Jan Keet maakte dus het kantoor en firma De Jong de achtermuur. De spanten stonden ook niet meer recht, maar die werden met een kraan weer rechtgezet. In januari 1967 zijn we weer met de bouw verdergegaan. Tijdens de bouw kwam ook nog de arbeidsinspectie controleren. Deze ambtenaar kwam uit 't Zand. De verlichting in de smeerkuil werkte nog niet goed, want na 30 seconden mag het licht pas aangaan, want voor die tijd moet de afzuiger al aan staan. Na veertien dagen kwam de ambtenaar weer, maar het was nog niet klaar. Weer veertien dagen later was hij er weer. Ik begon te lachen. Hij zei: „U lacht mij uit." Ik zei: „Nee, hoor." Ik stond hem echter in zijn smoel uit te lachen. Arie Berkhout en Martien stonden op een paar heftrucks om het dak te isoleren. Arie was echter niet bij ons dienst. Martien had geen boodschap aan de ambtenaar. Het licht was immers goed gemaakt. Na vele jaren begonnen ze te drenzen over de verlopen olie in de gierkelder. Ik sprak Giel Post en die had op zolder nog melassevaten liggen, die hij toch niet meer gebruikte. Ik heb een gat achter de trap gemaakt naar de kelder. Ze hebben die weer leeggezogen, toen er ongeveer 12.000 liter verlopen olie in zat. Ik heb hem met een stoffer en blik en een vacuümtank van B en K schoongemaakt. De tanks van Giel werden er ingezet en aan elkaar gekoppeld. We hadden toen een opslag van ongeveer 4.000 liter. We moeten in de gaten houden dat ze op tijd werden geleegd. Het is al eens gebeurd dat we te laat waren en dan wordt het rommelig. Ik had al direct een olie- water-afscheider bij de bouw laten maken, maar die zit onder het pad en is dus slecht bereikbaar. Vlak bij de garage hebben we daarom een tweede laten maken. Achter de garage hebben we op een betonplaat een spuitplaats laten maken met een vet- en moddergoot. Theo Broersen en zijn vrouw gingen op een gegeven moment naar het bejaardenhuis of naar een bejaar denhofje. We hebben toen hun huis gekocht. De sloot vlak naast de garage was al voor de helft van ons en na de koop toen helemaal. Die hebben we door Poland dicht laten maken met spoelzand, dat we van Strijbis mochten hebben. Toen zijn er stelconplaten op gelegd, zodat we buitenom naar achter konden komen. Het huis van Broersen hebben we weer verkocht. We hebben alleen een stuk van de tuin zelf gehouden. De betonplaat achter de garage wilden we wind en waterdicht maken. Er was al een gedeelte dicht, maar dat hebben we eerst gesloopt. Op een gegeven moment moesten we grondmonsters laten nemen. We hadden kostbare grond: er zat van alles in. Er waren petroleumsporen op ongeveer 2 meter diepte. Gezien de locatie moest van de gemeente deze grond eruit, maar van de provincie mocht het blijven zitten. Er is 50 m3 grond vervangen en „de (geld)lade gelicht". Wat een gat! Je kon onder de garage lopen. We kregen er een mooie ruimte bij. Het kantoor is een paar keer veranderd en de hefbruggen uiteraard ook. In januari 1977 begonnen we in de nieuwe garage te werken. Waar we tot op de dag van vandaag nog steeds met heel veel plezier werken. 1972. Jan Kramer met het personeel. Foto is toentertijd gemaakt voor de nieuwjaarskaart 1977. Garage in winterse sfeer

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 19