schuur van Cor van Baar opgeslagen. Verder hebben we het puin opgeruimd. De meeste gordingen waren van grenen en zijn weer gebruikt. Ongeveer 8 gordin gen waren van vurenhout en die waren doormidden gebroken. We hebben daarvoor nieuwe besteld. Tijdens de storm stond er een chassis van een nieuwe vrachtauto voor de garage. Er zat alleen een deuk in een scherm aan de voorkant. Verder was er geen schade. Dat was onvoorstelbaar, want een groot deel van de schuur was erover heengegaan. Een maand of wat later zijn we na de winter weer verder gegaan met de bouw. Het maken van de vloer was een vak apart. Voor de afvoer van water had ik een rioleringspijp met coni sche pijpjes erop in de vloer gemaakt. De vloer moest daar naartoe aflopen. De pijpjes moesten er 1/ cm bovenuit steken en als de vloer klaar was, stak je met een schop de uitstekende delen er vanaf. Tijdens het vlinderen, het afwerken van een betonvloer, raakten de pijpjes ondanks mijn waarschuwing toch onder het beton. Ik nam dat niet. Er werden daarom door Rob Limmen twee banen uitgefreesd. Het was toen net Zijdewinder kermis. Dat was echter voor Rob geen handicap. Het mestvlak werd er in juni uitgehaald. Ik vroeg aan Joop Joor van de firma Dienaar, die aan het nieuwe riool van Zijdewind bezig was of hij het even wou lichten. Er brak echter een tandwiel uit de bak, dus dat ging mooi niet door. Joop haalde een kraan erbij en wij werkten met de snijbrander. Het lukte uiteindelijk. Joop laadde het op een vrachtwagen. Hij voerde het gelijk met het deksel van de gierkelder af en we hebben er niets meer van gehoord. Met kapotte B2- blokken hebben we de gierkelder ondieper gemaakt. Bovendien hebben we drie meter van de voormuur af een muur gemetseld voor opslag van verlopen olie. Nieuwe Crawford-deuren gingen erin en ook de inrichting. Droog en Schilder gekocht. De bouw kon voor de tweede keer niet beginnen, want de aannemer moest eerst het koelhuis van Jos Bakker klaarmaken voor de bollentijd. Vok de Wit, Ad Vriend en nog een paar jongens uit de bouwwereld begonnen De bouw verliep tot 3 januari 1976 voorspoedig. We waren wind- en waterdicht, maar van binnen moest er nog het een en ander gebeuren. Een orkaan blies echter grotendeels de nieuwbouw omver. Een kwart van het dak zat er nog op. De grote schuifdeuren en een balk van 20 meter lagen in de wegsloot en gedeel tes van het dak met de gordingen vonden we tegen de nieuwe weg. Het gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. Maandagmorgen kwam de taxateur om samen met Jan Keet de schade vast te stellen. Jan had de schade al op zondag uitgerekend: f 44.000. Op maandag was de taxateur het met Jan eens. Dat was dus heel snel geregeld. We hebben toen de materialen die we weer konden gebruiken, verzameld en in de 1976. Deuren en gedeelte dak na de storm in sloot aan de weg 1976. Restanten en ravage na storm 1976. Pand gereed na hervatting bouw

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 18