STORM HIELD HUIS IN NOORDKOP Bange momenten bij duin en dijk De burgemeester wist waar het was. Hij zei: „Bij ome Simon en tante Sjaan." Cor Wit wist het ook wel, maar mevrouw Porte moest ik even uitleggen waar het was. Ik vroeg dus om een vergunning en ze zeiden: „Laat maar een tekening maken, want we zien er wel wat in." Een zoon van broer Dirk maakte een tekening aan de hand van de bestaande materialen. Hij hield ook rekening met mijn plan om in de gierkelder een smeerkuil te maken. De tekening werd goedgekeurd en Jan Keet uit Waarland kon met de bouw beginnen. Over de koop van de oude loods wil ik nog het vol gende zeggen. De sloper belde de bewuste maandag op en bood de loods aan, maar ik wist uiteraard niet of ik vergunning zou krijgen. Hij zei: „Voor f 9.500 hou ik er een poot in", maar ik wilde voor f 7.500 het risico nemen. Hij antwoordde: „Morgen komt ie." Op woensdag werd ie gebracht op een grote dieplader van Molenaar uit de Zaan. Jan Droog heeft nog wat spul met de vrachtwagen opgehaald. Toen wij eraan kwamen, waren ze met een bibberend blok de heipalen uit de grond aan het trekken met een grote dragline. We mochten die palen voor niets ophalen. Sombroek en Seignette hebben ze opgehaald, want de trailers van Spaansen waren te kort. Bij Arie Broer- sen zijn de palen, die aan elkaar waren gemaakt, vanaf de trailer in de ringsloot gegleden totdat we ze weer moesten gebruiken. Ze waren 15 meter lang, maar later bleek dat ze maar 9 meter hoefden te zijn. Heier Groenleer haalden ze weer uit de sloot en kortte ze in. De overgebleven stukken werden door het heibedrijf 1976. Artikel over stormschade tijdens nieuwbouw Havenstraat 58b, op voormalig perceel Simon Wijnker v«v' .'J- De restanten van de loods van ga ragehouder J. Kramer in Zijdewind. Schade: ruim Ben halve ton. MAANDAG 5 JANUARI 1976 SCHAGEN De orkaanachtige storm die het afgelopen weekeinde over West-Europa raasde, heeft ook ln Sc hagen en omgeving zijn sporen getrokken. Persoonlijke ongevallen deden zich echter niet voor. Wel hebben diverse gebouwen, woonhuizen en elektriciteitskabel* bet moeten ontgelden. Tussen Sc hagen en Anna Paul owns kon zaterdagmiddag vanaf drie uur geen treinverkeer plaatsvinden doordat da storm een detect In de bovenleiding had veroorzaakt. Pas na hall negen 'c avonds konden de treinen weer gaan rijden, nadat technisch personeel van de NS uit Amsterdam het euvel had verholpen. Van het dak van bet regiocentrum De Noordkop" In Schagen verdween in de nacht van vrijdag op zaterdag ao'n dertig vlerkante meter dakbedekking, dat totaal aan flarden was gewaald. buren te horen dat bij hen de balken door de ramen vlogen. Bij de fami lie T, Broereen vloog een balk dwars door bel dak en veroorzaakte een deuk ln het slaapkamerplalond. Een splinternieuwe vrachtwagen, die voor de loods stond geparkeerd, werd wonder boven wonder ge spaard. De flarden en brokstukken van het gebouw lagen meer dan honderd meter ln de omtrek. De familie Kramer Is vaat van plan de loods weer op te bouwen. hout ln het Robbenoordbos is schee (gewaald en zal moeten wor den gerooid. Verder ts een tiental populieren, na aan de Waard weg en de Robbenoordweg omgewaaid. De rijkspolitie van Wieringermeer heeft assistentie verleend aan de col lega's van de groep Wieringen bij het afzetten van de Afsluitdijk, die op momenten van hevige windstoten werd overspoeld en waar ook over komend wrakhout gevaar opleverde voor het verkeer. Zware slag Door toedoen van de storm heeft de Niedorper Motorclub een zware slag te verduren gekregen. De hou ten kantine in Winkel, die naast het •HfïÖÏ st00d' 15 tot**] ver nield. Vrljdagavond hadden enkele bestuursleden het gebouwtje met touwen extra verankerd* maar het heeft niet mogen haten. Zaterdag morgen lagen de planken, ramen en deuren her en der over het terrein verspreid. Met man en macht is het nog bruikbare materiaal bij elkaar gezocht. De kantine was door de clubleden zelf gebouwd en pas in de afgelopen zomer feestelijk in ge, brulk genomen. De brandweer moest midden in de nacht in actie komen om de Dorps straat vrij te maken. Bij de Neder lands hervormde kerk had de oude iep het begeven en was dwars over de weg gevallen. Toen bakker Zander om vier uur in de morgen zijn werkzaamheden zou beginnen, constateerde hij dat een honderdtal dakpannen voor de bakkerij aan gruzelementen lag Bij de familie Hoekstra in de Van Leer- sumstraat moest de buitenmuur worden gestut, toen deze aan het natuurgeweld ten onder dreigde te gaan. In de Zaagmolenstraat ging midden in de nacht het dak van een vouere de lucht in. In een mum van flirt Ufflron ello J

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 17