„Ga je gang maar." Die extra drie meter waren voor makelaar heilig en bovendien vonden we f 35.000 voor een schapenweitje te veel. We hadden bedenktijd tot maandagavond zeven uur. Toen ik hem vertelde dat het niet doorging, waren om kwart over zeven Jan Klaver en Riet Bakkum de eigenaars. In 1974 gingen Simon Wijnker en zijn vrouw verhuizen naar 't Veld. Hun boerderij, die al een tijd te koop stond, kwam bij ons in beeld. De bedrijfsruimte mocht ik al een tijdje gebruiken. Op een zondagmorgen ging ik even om een koppie en vroeg of hij het al verkocht had. Dat was niet zo. Hij had er f 175.000 voor kunnen hebben, maar de makelaar raadde het af. Ik vroeg wat hij er nu voor wilde hebben. Hij zei: „f 125.000." Ik zei: „Hou op je hand" en kocht het. Hij schreeuwde naar zijn vrouw, die in de keuken was, dat Jan het gekocht had. Toen moest ik weer achter geld aan. Wijnker wilde er in eerste instantie er wel geld in laten zitten, maar zijn boekhouder raadde het af. De familie Besteman, mijn broer Wim en ikzelf zorgde voor het nodige geld. We wilden de boerderij weer verkopen, maar buiten de werf en de boet om waarop we een garage wilde bouwen. Ik vroeg aan N. Kuiper van Barsingerhorn of hij een seintje wilde geven wanneer hij een schuur wist, die gesloopt moest worden. Op een gegeven moment wist hij wat en gingen we er op een zaterdag heen. Toen we bij de veiling Westerlee in De Lier aankwamen, waren de platen al gedeeltelijk van het dak af. Het ging om een gedeelte van een loods, die moest wijken voor nieuwbouw. Er werd f 12.500 gevraagd en men had ook nog een tekening van dat gebouw dat in 1957 was gebouwd. Wij gingen naar huis en op maandag belde ik de gemeente. Ik kreeg Tiny Berkhout aan de lijn en vroeg om de burgemeester. Die zat in een vergadering van B en W. Zij zei: „Ik geef je de burgemeester wel even." Ik legde hem het geval uit om een bouwvergunning te krijgen. Ik mocht wel even komen om de oorspronkelijke tekening te laten zien. De overal uit en er heen. Burgemeester Anker, wethouder Rie Porte-de Beurs en wethouder Cor Wit waren aanwezig bij het gesprek. 1960. Binnenzijde nieuwe garage. Aanleg smeerkuil Garage Kramer locatie Havenstraat 73. Op de gevel de naam van de oude melkfabriek 't Klaverblad

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 16