garage kramer toch maar even kijken. Het was al bijna donker en ja, in het gras voor de winkel van Burger lagen ze. Ze waren met de brommer omvergevallen. Bertus zat nog gewoon achterop en hield Jaap aan zijn schouder vast. Wat een span! Ik haalde ze overeind en ze wilden weer verder naar het huis van Bertus. Ik hielp ze over de kruising en hield ze in het oog tot ze voorbij de sloot waren. Toen moesten ze het maar zien. Langzaam maar zeker kwam er ruimtegebrek en in oktober 1967 wilde ik van de gemeente Niedorp een stuk grond als industrieterrein van 7500 m2 bij De Weel kopen. Op het huidige perceel wonen nu Piet Bet, Frans Kramer, Mario Prak en Conny Kramer. Ik kreeg toestemming voor de prijs van f 1 per vierkante meter, maar Jaap Bakker, de boer die het land gebruikte, moest ik daar nog boven f 0,50 per meter schade vergoeding betalen. Bakker kwam verbolgen bij mij omdat hij het land kwijtraakte. Een tekening van de garage van 40 bij 20 meter met twee rijen heeft C. Klaver uit Rosmalen gemaakt. Je kon dan met de auto door de garage rijden, want er was voor en achter een deur. Samen met het woonhuis werden de kosten geschat op f 425.000. Ik ben daarna op zoek gegaan naar financiën en ook moest ik naar de Provin cie. Toen kwamen echter de problemen. De Weel ging aan een kant dicht. Het was geen doorgaande weg meer. De benzinepomp was inmiddels klaar en dat moest eigenlijk middels een contract geld opleveren. Het was een leuk terrein. Het lag tegen de ringsloot aan. Vanaf het Verlaat reed je er recht op af, zodat het keurig in zicht was. We hebben vanwege de afsluiting ZIJDEWIND 200 - OUDE NIEDORP auto.-verhuur van de Weelweg de gemeente bericht dat we van de koop afzagen. Het bedrijf van Jan Wit aan De Weel was ook nog in beeld en ook Landmans Welvaren was te koop. Dat kostte f 125.000 met 4 meter rechts naast de stal. De makelaar van de caféhouder was met de verkoop belast. Ik wilde echter zeven meter naast de stal, maar hij vroeg voor de rest van het parkeerterrein, toen nog weiland, f 35.000 en wilde voor die prijs ook niet drie meter naast de stal erbij doen. Ik moest om geld uit en ging naar W. Keesom, de voorzitter van de Boerenleenbank. Toen ik bij hem kwam, zat hij te melken. Na wat praten vroeg hij of ik een boodschap had. Ik vertelde het verhaal en hij antwoordde direct: VFRKOOP EN REPARATIE VAN AUTOMOBIELEN EN TRACTOREN OLIEHANDEL Telefoon 02262*226 Bankrelatie; Boerenleenbank „Zijdewind", Oude Niedorp (Postgiro der bank 173603) Datum Oud visitekaartje met het oude adres Zijdewind 200. Nu Havenstraat 73b 1965. Garage Kramer met de nieuwe benzinepompen

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 15