een korte aarzeling verliet de dader zonder buit het pand en daarna is hij waarschijnlijk lopend gevlucht. De overvaller droeg vaalgroene of grijze kleding, een blauwe sjaal en een grijze wollen schaatsmuts. Ge tuigen die rond genoemd tijdstip iets in de omgeving hebben gezien, worden verzocht contact op te nemen met de politie in Schagen, tel. 02240-18020." Aldus stond dit voorval in de krant vermeld. Het moet toch een aangrijpende gebeurtenis voor Lou en Vera Kok zijn geweest. Lou die bekend stond als een rustig persoon en zich nooit opwond als het niet nodig was, erkende toch wel dat dit even is blijven hangen. Het was een van de redenen om in 1994 ook te stoppen met het postkantoor. Het postkantoor werd bij het huis getrokken. Lou en Vera gingen genieten van hun welverdiende vrije tijd. Lou zal heel wat kilometers gewandeld en gefietst hebben. Ook speelde hij tot 2007 nog bij de fanfare en het ouderenorkest. Vera zat bij het vrouwengilde, speelde wekelijks rummicub en koersbal en had als grote hobby haar orchideeën. Een paar keer per jaar trokken ze er een paar dagen op uit in Nederland. Ook bezochten ze veel concerten. Elke vier jaar gingen ze naar het wereldmuziekconcours in Kerkrade. Ruim zestig jaar voor de muziek uit Lou en Vera hebben veel mijlpalen en jubilea meege maakt. Was het niet vanwege hun huwelijk, dan wel de fanfare, de PTT en niet te vergeten de sport, die ook een groot stuk uit hun leven heeft beheerst. Hierna volgen zomaar een aantal mooie gebeurtenissen. Bijvoorbeeld het veertigjarig huwelijksfeest in 2002 en zestig jaar bij fanfare Samen Voorwaarts in 2006. In 2007 viert Lou zijn tachtigste verjaardag in café de Vriendschap in 't Veld. Langzamerhand wordt zijn gezondheid minder. Hij is niet meer zo goed ter been en de rondjes op de fiets worden steeds kleiner. Zijn instrument levert hij in, evenals zijn blauwe uniform. Erg vindt hij het niet. Hij kijkt terug op een mooie tijd. De jaren verstrijken. Het is 2011 en Vera breekt haar heup. In Magnushof te Schagen moet ze revalideren en herstelt goed. Als blijk van waardering voor alle zorg en aandacht die ze gehad heeft, wil ze graag een feest geven. Terwijl de voorbereidingen in volle gang zijn, de uitnodigingen voor het aanstaande vijftigjarig huwelijksfeest van Lou en Vera al verstuurd zijn, slaat het noodlot onbarmhartig toe. Vera krijgt geheel onverwachts een hersenbloeding en overlijdt op drie februari 2012. Tijdens de avondwake speelt op verzoek van de familie fanfare Samen Voorwaarts. Een prachtig eerbetoon aan Lou en Vera Kok, omdat de fanfare als een rode draad door hun leven heeft gelopen. Op de dag van het vijftigjarig feest (acht februari 2012) wordt Vera Kok-de Lange onder zeer grote belangstelling op het kerkhof van St. Martinus te 't Veld ten grave gedragen. Lou besluit naar Sabinahof in Waarland te verhuizen en woont daar naar volle tevredenheid. Het huis wordt verkocht aan Miel Smit, de overbuurman, die het pand begin 2013 sloopt. Dat is definitief het einde na 50 jaar van de „postfamilie" Kok aan de Zwarteweg. Momenteel verrijst er een nieuw pand. Noot van de redactie: Jammer genoeg kan Lou dit stuk zelf niet meer lezen. Op 28 mei 2014 overleed Lou Kok in Alkmaar. Ruim zestig jaar bij fanfare "Samen Voorwaarts"

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 11