't Veld heeft thans een eigen postkantoor (26-4-1962) „Tot grote vreugde van de dorpsbewoners heeft 't Veld eindelijk een eigen postkantoor. De regelmatig terugkerende tochten naar het kantoor op het Verlaat behoren tot het verleden. Zonder enig feestvertoon heeft mevrouw Vera Kok-de Lange het nieuwe postkantoor, gebouwd aan de nieuwe woning van echtgenoot Lou Kok, postbesteller van Waarland, aan de Zwarteweg nabij hoek Rijdersstraat, in gebruik genomen. Bij deze gelegenheid is burgemeester Van Breemen in gezelschap van wethouder Frans Jong de heer en mevrouw Kok gaan feliciteren. Het nieuwe postkantoor beschikt over een openbare telefooncel. De uren van openstelling zijn: van 9 tot 11 uur 30 en van 14 tot 15 uur 30. De postbestelling blijft vanuit het postkantoor te Nieuwe Niedorp plaatsvinden." Sport 1952 Voor een korte periode hield Lou het koperwerk voor gezien. De sport trok hem. Naast zijn werk als postbo de hield hij niet veel tijd over, dus er moest een keuze worden gemaakt. Lou werd vanaf 1952 trainer, coach, scheidsrechter en bestuurslid bij handbalvereniging Con Zelo en tevens nam hij zitting in het bondsbestuur. Na zijn huwelijk stopte hij met de meeste taken bij Con Zelo, maar tot 1972 bleef hij nog scheidsrechter. Het Pinkstercomité regelde op derde Pinksterdag altijd een voetbalwedstrijd met aantrekkelijke teams. Tijdens het pinksterfeest van 1965 speelden VIOS en Schagen tegen elkaar. Terwijl het volk toestroomde op het oude voetbalveld van VZV, had men niet aan een scheids rechter gedacht. Lou Kok werd gevraagd, maar Lou was een vermaard handbalscheidsrechter en had nog nooit een voetbalwedstrijd gefloten. Lou ging met een rotgang naar huis en na enige tijd arriveerde Lou op de fiets met zijn keurige, zwarte scheidsrechterspak aan. Onder luid applaus betrad Lou het veld en floot de wedstrijd zonder enige wanklank. De supporters waren tevreden, aldus een glunderende Lou. Daarnaast werd Lou in 1967 consul bij voetbalvereni ging VZV en keurde hij tot 1997 de velden. Dit heeft hij altijd naar eer en geweten gedaan. Lou liet zich vast niet beïnvloeden. Daar was sowieso geen enkele kans op. Daar heeft hij in later jaren nog wel eens smakelijk over kunnen spreken, dan groeide hij in zijn rol. Hij kan er nu hartelijk om lachen. In 1972 sloot Lou zich aan bij een trimclubje met o.a. Frans Veul, Sjaak Stroet en Bertus Spaansen. Elke zaterdagmiddag rond drie uur werd er hardgelopen op het strand van Groote Keeten tot Callantsoog en terug. Dat ging altijd in een ontstellend hoog tempo. Ze hadden alle sportkleren al aan, alleen de trainingsbroek moest uit en in vliegende vaart werd het traject afgelegd. Met name Lou Kok huldigde het principe „hoe ruiger het weer, hoe groter de voldoening". Het kon er vaak enorm spoken, vooral bij hoog water. Dan liepen ze vlak bij de duinen in het losse zand. Vele jaren hebben ze dat volgehouden. „Ik herinner me nog dat we wel eens afspraken, dat er bij geboorte en overlijden niet werd gelopen." In 1990 stopte Lou met de trimclub. „Overvaller kiest zonder buit hazepad" 20 januari 1994 „Lou Kok, één der beheerders van het postagentschap in 't Veld, heeft gisterochtend een twintigjarige overval ler afgebluft. De dader, geheel gekleed in grijze kle ding, betrad rond half twaalf met een vuistvuurwapen het kantoor aan de Zwarteweg. Hij bedreigde daarmee de beheerder van het agentschap. De overvaller eiste vervolgens „onmiddellijk geld". De beheerder, die zich beschermd wist door kogelvrij glas, trok zich toen direct terug in de ruimte achterin het gebouw. Na Vera telt briefjes van duizend Winter aan de Zwarteweg

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2014 | | pagina 10