Toelichting: Vers vijf: Eerw. Kapelaan. Dit is kapelaan W.J. van Schie, die in 1943 is overleden te 't Veld en begraven ligt in een priestergraf op de begraafplaats van 't Veld. 17e vers. Ophem: Café Ophem op hoek Weelweg/ Veluweweg. Later uitbater Gert Jonker. Ook was er een schrijven van 't Geesterambacht gedaan Behelzende den goedkeuring van onzen baan Er werd nog een rooster gemaakt voor het bestuur Voor het jaarlijks aftreden, (dus niet een voor 't vuur) Ziet hier ons werk, in al deze koud En maakten we soms in 't verleden 'n fout Dat alles brengt ons toch niet van de wijs Net zoo min, als vorst van 20 graden ijs Daarna werd besproken, ook in deze uuren De secretaris alle leden 'n convercatie zou sturen En werd als plaats nu Ophem voorgesteld En de vergadering op 9 Dec als datum vermeld Maat dat een deel van het bestuur Zich ééns ging warmen bij 't vuur Een liep naar Ophem na zoveel koud Om een borrel of eens een glaasje stout Na dat eerst de voorz: den Eerw: Kapelaan En alle leden, een hartelijk welkom had gedaan Vermelde dn heer Gert Jonker, het saldo der kas Dat op dien datum, acht gulden vijf en vijftig was Ja dat begrijpt hier nu een ieder één Men dan niet graag loopt op één been Den borrel was nog steeds niet op den bon Zoodat men nog steeds vrij drinken kon Het ledental was tot honderd zeven en zeventig gestegen Mij dunkt we hebben bestaansrecht gekregen Jonker kreeg ook een pluimpje van wege de kas Die volgens P. Hoebe en C. Dekker dik in orde was Maar koud en warmte dan tegen elkaar Dat word je soms zoo akelig raar En als dit naar je beenen slaat Dan krijg je 't hoopeloos te kwaad Nog eenige bespreking van zakelijke aard Ging ook een deel van dee'z avond gepaard Daarna verkiezing van de heeren Wijnker, Tamis en Groen Welke na uitslag, allen hun fungties blijven doen Voor één bezoeker van het café Het was hopeloos men zat er mee Op een kruiwagen, zoo'n met één wiel Bracht men hem thuis die brave ziel Den rondvraag, die leverde geen lief en geen leed Zoodat de voorzitter, daarna een dankwoordje deed In 't bizonder an den Kapelaan van der Schie Toen ging elk naar z'n heimat, z'n Neel of Marie Een andere bezoeker had ook nog pech Die stal men gauw zijn fietsie weg Maar na 3 dagen,'t bleek toch geen flater Kwam 't karretje toch weer boven water 18 Jan: was 't de eerste wedstrijd voor paren Ik geloof dat er samen zoowat 38 waren Er was dien middag veel animo voor 't ijs Wij verdeelden dien middag een f 14,- aan prijs Ook uit 't bestuur was er toen nog één Die liep toch gerust nog heel best alleen Maar moest in eere en met fatsoen Zoo onderweg even z'n behoefte doen 19 jan: weer een wedstrijd en wel voor Heeren Waarvan wij in de toekomst weer iets uit kunnen leeren De elf bruggentocht, door ons georganiseerd Met de uitslag hadden de winnaars zich leelijk bezeerd En toen de broek was van het gat O; vrienden toen gebeurde er wat Door de vele stoutjes van de wijs Rolde hij met zijn gat bloot op het ijs En zetten wij voortaan weer zoo iets op touw Dat gaat dat niet zoo meer, dit zeg ik hier gauw Want zet men dan soms 't bestuur weer 'n hak Dan hebben we aan elk afspraakje, toch lak En toen de ramp weer was hersteld Ging de reis weer naar de richting Veld Nu ik zeg alleen nog dit er van Gerust er leek nog een luchtje an. Den 21ste hadden we een kater op het ijs Maar één met 2 beenen, die ging weg met de 1ste prijs Hij kon hardprikken, 't was een leuk snaak En ging blij weg, want hij won nog een knaak Wat er gebeurd is raad je nu gouw Anders vraag je het maar eens z'n vrouw Ik zeg het niet: dit geeft geen pas Maar alles moest haast in de wasch Daags er na, een wedstrijd voor jonge heeren Wie 't hardst kon rijden, moest de uitslag leeren De IJsclub zette toen weer 5 gulden als prijs Wien die jongens zag rijden, vroeg zijn ze wel wijs En ik noem hier beslist geen naam Dan treft mij hiervan nooit geen blaam Ik zeg alleen hiervan de grootste fout De oorzaak was alleen...de koud De 23ste Jan: voor dames, dus gelach op de Weel De meeste dien keek je: tot ver in de keel Met een bal in een kistje: reed dit lachend gespuis Een ging op dien avond, heel vrolijk naar huis De Schoolgaande jeugd: uit 't Waarland en 't Veld Deze wedstrijd staat als laatste vermeld En onder leiding van het schoolpersoneel Gaf wedstrijd en uitdeeling: vermaak op de Weel

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 7