Toelichting vers 3 Pep is café van Jan Pepping en Door was zijn vrouw. Het was het café, vroeger van Kees Jong, waar de eerste boerenleenbank werd gevestigd. Het lag aan de Provincialeweg/hoek Rijdersstraat. Later gesloopt voor verbreding. Jan Pepping deed later het café over aan Jan Burger. Pepping ging wonen in het huis waar nu Dirk Ligthart woont, eerder bewoond door Jaap Ursem, Rijders straat 45. Vers 13 Lievens was de politieagent die in Zijdewind woonde, later opgevolgd door wachtmees ter Buis. Vers 14 Siemen Jong is Simon de Jong uit Waarland, later ook nog voorzitter van Con Zelo. IJSvaria: 1e jaarverslag in 25 verzen Familie Bakker (Waarland) 1942. Van links naar rechts Dirk, Arie, Jan, Trien, Piet en Cor Daarna werd gekozen, 't voltallige bestuur De stemming die duurde nog géén uur De Heer Siemen Jong, zou als voorzitter prijken Terwijl Heer Jonker naar 't financieel zou kijken Als secretaris werd mijn persoon aangewezen Omdat ik zoo goed de notulen kan lezen Terwijl de heeren van Schagen en Groen Jacob Lichthart en Hoek ook hun best zouden doen Geholpen door Wijnker en Schilder Graaf thijs Met Klaver en Poland, die zouden letten op 't ijs Zie hier 't bestuur, juist een elftal te saam Die zich voelde voor lijding van ijspret bekwaam 'n vier dagen later, greep de voorzitter de hamer Maar die ontbrak, 't was bij mij in de kamer De eerste wedstrijd voor de schoolgaande jeugd Is schitterend verlopen tot ieders z'n vreugd Nog vier wedstrijden op verschillende dagen Waarvan ik meen, dat ze goed mochten slagen Toen werd 't dooi weer, 'n streep door 't werk Te veel water voor 't feesten, 't ijs niet meer sterk 'n Pracht wedstrijd stond nog op het program 't Was door het weer, dat hier niets van kwam Dit was bedoeld voor bejaarde heeren Om in zoo'n wedstrijd, 't hardprikken te leeren Dat dit doorging, was eigenlijk wel gek Maar dit doen we later, misschien wel om spek Want als je de vrouw dan op 10 pond verrast Dan eet je geruster, daar zulks nu niet past Ziet hier dames heren, 't werk gepresteerd Ook hier heeft de ondervinding, ons iets geleerd Dat leiding beteekend, een heel kouden baan Doch klop gerust bij 'm vrouw haar theepotje aan En als die soms leeg is, dan halen we wat Want Pepping, die heeft in z'n tapkast nog zat Al verkoopt die ons nu precies dan geen thee Wat die heeft te drinken, dit valt je wel mee Nu 't eind der notulen, zij is lang niet mis Daar staat 't juist, dikke Dinsdag is En dat 't bestuur tot besluit is gekomen Dat ieder z'n vrouw hier heeft medegenomen Dee'z avond te geven 'n feestelijke tint Die 't best z'n mond roert, die krijgt een lint Uit de kas van de IJsclub door Jonker beheerd Misschien kan 't leien, dat er op word geteerd Ik eindig met de wensch dat men vaak op de Weel Van IJspret en wedstrijd genieten nog veel En dat deze Club, met haar sturende kracht Haar naam steeds is waardig van Eendracht maakt Macht" Op 2 Dec '41 vergadering van het bestuur En wel bij Pepping op 't vastgestelde uur Den voorzitter Jong uit de Kerkebuurt Heeft eerst zijn welkom de zaal ingestuurd En hoopte dat deze vergadering mocht leiden Heel zakelijk: en 't verloop tot ieders verblijden Er volgde notulen van de feestvergadering te Zijdewind Die had (door de vrouwtjes) een feestelijke Zijdewind tint

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 6