Nadat ook hier genoegen mede genomen werd kon men overgaan tot een nieuwe vereeniging welke op voorstel van den heer Lievens den naam kreeg van „Eendracht maakt Macht" Hierna ging men over tot een voltallig bestuur te kiezen, besloten werd tot een bestuur van elf man. Gekozen werden den volgenden heeren: G. Jonker, P Klaver, S. de Jong, G. Groen, P. Wijnker, S. Hoek, H. Tamis, M. de Graaf, F. van Schagen, G. Poland, Jac Lichthart. Daarna werd den heer Klaver met het hoogst aantal stemmen benoemd als voorz: daar genoemde deze functie niet wilde aanvaarden, werd door herstemming benoemd: den heer S. de Jong als voorzitter: G. Jonker. penningmeester; H. Tamis, secretraris Nu kwam aan de orde de bedragen als lidmaatschap, dat deze winter al zoo ver gevorderd was besloot men dit jaar de gezinskaarten te houden op 50 cent; plus kinderen boven 14 jaar nog 10 cent en dagkaartjes vrijblijvend. Verder werd besproken om zoo spoedig mogelijk wedstrijden te organiseren. Doch wegens weergesteldheid kon men daarover geen besluiten nemen. Daar niemand meer het woord meer verlangde sloot de nieuwe voorz. deze bijeenkomst met de hoop; dat de IJsclub ,,Ééndracht maakt macht" moge groeien in de toekomst. Gekozen bestuur op 11 Jan 1941 S de Jong, voorzitter; G Jonker, Penningmeester; H. Tamis, Secretaris; G. Groen P. Wijnker S. Hoek M. de Graaf F. van Schagen G. Poland Jac Lichthart P. Klaver IJSclub Varia Gedicht op rijm over de oprichtingsvergadering in 25 verzen De IJsclub en dezelfs bestuur Hier aanwezig op 't gestelde uur Als ook de dames in dee'z zaak Een hartelijk welkom allemaal Als secretaris lees ik hier Heel wat gegevens van't papier Van de IJsclub en haar jong bestaan Om wat haar is voorafgegaan Schilderij Frans van der Eng. IJspret op De Weel" 't Was zeker iets van groot gewicht Wat hier zou worden opgericht De belangstelling staat hier vermeld Wat uit Zijdewind, Waarland en uit 't Veld De heer Gert Groen, ons wel bekend Sprak daar vol gloed en veel talent Zette hier uitéén, duidelijk en klaar Waarvoor men hier kwam bij elkaar. De bestaande IJsclub 'Zijdewind" Dat was en bleef een zorgenkind Soms hooge koorts, dan weer de griep Ja, 't gebeurde, dat ze een heel jaar sliep Haar bestuur dat trof in dat geen blaam Was voor die leiding, gerust bekwaam Maar wat bleek de oorzaak hier te zijn Haar levensruimte was te klein Een flinke club in dit gewest Dit achte Groen het allerbest Deze drie te samen, één geheel Eén sterke IJsclub aan de Weel Ja 'n ieder begreep heel gouw Hoe sterk die club dan worden zou Eén oude oorzaak, wat komiek Bracht nog wat wijfeling in 't publiek Kwam hier een IJsclub kant en klaar Stak men de jeugd dus bij elkaaar Als dat maar geen gevaar in sluit Vroeger trok men elkaar 't hoofdhaar uit Ja, ik weet dit uit ons leerings tijd Bracht samenvoeging wel ééns strijd Maar thans was het oordeel van 't bestuur Dat elk verzoend was met z'n buur Eéndracht maakt Macht, vermeld ik gouw Was de naam, die de IJsclub dragen zou Club,, Zijdewind" was tot haar eind gekomen En haar goed en kwaad nu overgenomen De nieuwe naam, had 'n mooie klank Wij brengen Lievens hiervoor dank Door z'n advies, zal tot in lengte der dagen Onze IJsclub, dee'z grootse naam dragen Op een zaterdag in 't begin van 't jaar Kwam bij Pep, een groepje bij elkaar Was vinnig koud, daar 't lekker vroor Maar de kachel brande goed bij Door Moeder Kouw met de tweeling op De Weel

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 5