6 't Veld- Zijdewind-Waarland 1941-1956. Door heel toevallige omstandigheden werd ons bestuur attent gemaakt op het bestaan van een ijsclub, die was gevestigd op De Weel, waar op die brede tocht in en na de oorlog wedstrijden werden georganiseerd. Twee schriften met notulen van de bestuurs-en ledenvergaderingen geven ons een kijkje in het wel en wee van deze ijsclub. Omdat het handschrift van de secretaris goed te lezen is, laten we u kennis maken met een tijdsbeeld zoals dat te voorschijn komt uit de notulen van de vergaderingen. We laten U met de letterlijke tekst van de notulen kennis maken omdat de formuleringen van de secretaris best van een goede schrijfstijl getuigen vooral zeker als hij aan het rijmen slaat. Eerst laten we u kennis maken met de notulen van de oprichtingsvergadering op 11 januari 1941 en vervolgens de jaarverslagen op rijm onder de naam „IJsvaria op rijm". De secretaris maakte de rijm in beide gevallen telkens met 25 verzen. Maar eerst de oprichtingsvergadering. De Weel, O. Niedorp 11 januari 1941 Zaterdag 11 Jan, 41 werd een bijeenkomst opgeroe pen om gezamenlijk een IJsclub op te richten met 't Waarland, Zijdewind en 't Veld, waar velen aan gehoor hadden gegeven en de opkomst zeer goed was te noemen. Den heer G. Groen had zich op hem genomen deze verg: te leiden en wist zich er dan ook heel goed door heen te slaan, de hoofden bij elkaar te krijgen en de zaak aan één te smelten. Na de opening werd het woord gegeven aan den heer Klaver, oud voorz: van den IJsclub Zijdewind. Spr: was ook van de meening toegedaan dat het goed gezien was om tot samenvoeging over te gaan, doch dat er enkele bezwaren zijn om reden genoemde ver- eeniging nog steeds met een schulden last zit en zou er dan ook zeer op prijs stellen: dat dit tegelijkertijd werd overgenomen en zou met één het nog aanwezige materiaal ook worden overgegeven. Den Heer P Wijnker secr: van genoemde club gaf te kennen dat de schulden nog ongeveer f 45,- bedragen, doch daarvoor als tegen compisatie nog ongeveer voor f 20,- materiaal aanwezig zou zijn. Men kon er zich daar wel mee vereenigen doch wilde als afschrik dit niet op de nieuwe leden verantwoorden. dus wilde deze schuld wegwerken door één of andere bizondere inkomsten. IJsclub „Eendracht maakt macht" Koek en zopie op De Weel Notulenschriften van de IJsclub

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 4