Voorwoord Op sommige ontwikkelingen heb je als burger totaal geen invloed. Het verdwijnen van de plattelandsbanken is mede het gevolg van het verregaande internetverkeer. Twee oude bankgebouwen in 't Veld herinneren aan een honderdjarige geschiedenis van deze bank, die begon in een kroeg in 1904 aan de provincialeweg, waar Kees Jong de eerste kassier was. Met het verdwijnen van de pinautomaat aan het Kerkplein heeft de Rabobank na een ruim een eeuw afscheid genomen van ons dorp. Maar je moet ook je zegeningen tellen en met de nieuwe brede school en het nieuwe dorpshuis plus daarmee gepaard gaande nieuwbouw, toont het dorp de nodige vitaliteit. De vrijgekomen Mariaschool staat leeg en het is aan de gemeente om daar een nieuwe bestemming voor te vinden. Het pand heeft een karakteristieke architectonische uitstraling en verdient het om behouden te blijven. Nu heeft het een tijdelijke woonbestemming maar je kunt het ook voor andere doeleinden gaan gebruiken. Woningbouw valt op deze locatie in te passen. In dit nummer aandacht voor enige verenigingen. De ene werd opgericht in de tweede wereldoorlog en is weer van het toneel verdwenen. De vondst van enige oude notulenschriften maakte het mogelijk hierover te verhalen. Een andere vereniging viert zijn 13e lustrum. Een feit om even bij stil te staan omdat deze club nog steeds een vooraanstaande rol in het verenigingsleven speelt. Verder treft U nog meer nog meer lezenswaardige verhalen aan zoals over de geschiedenis van het onderwijs in onze dorpen. Onze schrijvers hebben weer hun best gedaan en u deelgenoot gemaakt van een stuk geschiedenis. Zoals u ziet is deze editie van ons magazine in kleur gedrukt. Wij hebben prijzen en partijen naast elkaar gelegd en zijn er achter gekomen dat wij ons blad voor hetzelfde geld in kleur konden laten vermenigvuldigen. Veel kijk-en leesplezier. Drs. Jan J. Jong, voorzitter Het eerste echte Tweede Rabo bankgebouw vestiging

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 3