Later woonde daar mevr. Slijkerman. De volgende stap was de bouw van een eigen kleedaccommodatie waar heel veel vrijwilligers aan werkten en destijds een riant onderkomen was voor een handbalvereniging. Vier kleedkamers met douches en twee scheidsrechtersvertrekken worden gerealiseerd in 1967. Getraind werd er aanvankelijk in het houten gebouw (oorlogsbarak uit Schoorl) bij het voormalige VZV voetbalveld en later op het schoolplein van de jongensschool. Vanaf 1970 in de gymzaal van Dorpshuis Harmonie. In 1972 volgt dan de opening van sportpark de Kogge en in 1975 de verharde handbalvelden. In 1989 wordt dan de eigen sporthal 't Zijveld gerealiseerd, ook weer met eigen mensen. Welk dorp evenaart dat? De sportieve successen 1966: Dames 1 (elfhandbal) promoveert naar de over gangsklasse, zeg maar eerste divisie van Nederland 1982 In Ridderkerk wordt dames 1 (zevenhandbal verhard veld) veldhandbalkampioen van Nederland 1984 Heren 1 promoveren naar derde divisie. Het team had een grote Waarlandse inbreng met de gebroeders Betjes, Volkers, Siem Dekker etc. 1986 Heren 1 promoveren naar de tweede divisie 1988 40 jarig bestaan: heren kampioen in de eerste divisie veldhandbal. Nederlands veldhandbal- kampioenschap heren op de Kogge. VZV wordt verdienstelijk tweede. 1990 Promotie Dames 1 zaalhandbal naar eredivisie onder leiding van Nibbiker Jan Koopen. In 1991 degradeert dames 1 al weer, maar keert in 1992 terug in de eredivisie.Twee speelsters van eigen bodem bereikten het nationale team: Judith van Dam en Jessy Kramer. Ook wel enige anderen, maar die bereikten die status via SEW uit Nibbixwoud. De jeugdopleiding Onder een eigen jeugdbestuur probeert de vereniging het jonge talent de kans en ruimte te geven om tot de selectie door te groeien. Dat actieve jeugdbestuur organiseert van alles als sinterklaasfeesten, jeugd- kampen etc. Dat alles leidde tot topspeelsters als de gezusters Kramer, Yvonne Wijnker, Judith van Dam etc. Van recentere datum zijn de Nederlandse kampioenschappen van de junioren meisjes. Junioren A pakten de nationale titel in 2010 en 2011. Junioren B werden Nederlands kampioen in 2008. en 2013. Dat was gezellig met zijn allen op de platte wagen door onze dorpen. De herenhandbal In 1964, 16 jaar na het dameshandbal, start VZV handbal met een herencompetitie en veroveren een bijzondere plek in de organisatie door hun successen en de bijzondere uitwisselingen met de handbalclub uit het Duitse Gaggenau. De grote tournooien Het prestatiehandbal dat VZV handbal ambieert, stelt bijzondere eisen aan een vereniging. Niet alleen finan cieel, maar zeker ook qua accommodatie, mentale begeleiding etc. Met het tot standkomen van Sport park de Kogge liet het Nederlands Handbalverbond zijn oog vallen op deze up to date accommodatie met fraaie voorzieningen en werden er twee Nederlandse kampioenschappen verspeeld op de twee verharde handbalvelden van VZV. In 1988 waren dat de heren senioren en in 1996 waren dat de A junioren dames. De vele vrijwilligers Het bestuur beschikt over tal van lijsten met vrijwil ligers in het bestuur, de sponsorcommissie, het Boven links naar rechts Arie Groot, Truus Oudhuis, Gre Goudsblom, Cock Ligthart, Manja Groot, Els Ligthart, Annie van der Stoop Voor: Tiny Jong, Annie Jong, Tiny Koopman, Ans Veul, Afra Goudsblom Junioren A dames elftal

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 24