Als aan onze historische stichting wordt gevraagd of er aandacht kan worden besteed aan een 13s lustrum van een vereniging, dan kan je dat niet weigeren. Niet alleen omdat het een florerende vereniging is, maar nog veel meer omdat het veel saamhorigheid heeft geschapen en nog altijd schept in onze gemeenschap. Van de andere kant moet je vaststellen dat je een 65 jarige geschiedenis van een vereniging niet zomaar samen kunt vatten in een enkel artikel. Als je al met namen gaat werken is het duidelijk dat je altijd tekort schiet en dit artikel zal slecht fragmentarisch iets uit de doeken doen van deze vereniging. Tot onze beschik king stond een stuk archief dat bij Manja Bakker-Groot te Schagen kon worden ingezien en verder dienden de jubileumgidsen van het 25-40 en 50 jarig jubileum als bruikbare informatie. Het is dus kiezen, schrappen en hoogtepunten verzamelen en dan zijn de volgende gekozen: - de oprichting - de accommodatie - de sportieve successen - de jeugdopleiding - de herenhandbal - de grote toernooien - de vele vrijwilligers - de toekomst Oprichting Oprichter en voorzitter was Arie Groot, die toentertijd voorzitter van VZV voetbal was en doorschoof naar de handbalafdeling. Uit de notulen van de oprichtingsvergadering "Notulen van de oprichting van een dameshandbalver eniging op zaterdag 9 april 1948 in de zaal van de heer A. Slijkerman (De Vriendschap red.) te 't Veld, gem. Oude Niedorp om 's avond 8 uur. Omstreeks 8 uur opende de voorzitter van de reeds aanwezige sportvereniging V.Z.V op de gebruikelijke wijze met de Chr.groet en heette alle aanwezigen van harte welkom. Er werd een bestuur gekozen dat waren de volgende dames: namelijk A. Ligthart met 28 stemmen, Nel Ursem met 22 stemmen en Dora Vreeker met 22 stemmen, die kort na de verkiezing het ambt heeft overgedragen aan mej. S, Bosma (dochter van burge meester Bosma van gem. Oude Niedorp red). Vaststelling contributie: De contributie en inleggeld werden bepaald op f 0,10 voor asp. en jun. tot de leeftijd van 16 jaar. Voor de senioren was het f 0,15. Het inleggeld bedraagt f 0,25 en f 0,50. Keuze van het tenue: Deze werd met algemene stem men goedgekeurd, met witte blouse, rode broekrok en rode kniekousen met witte rand. Hier zal echter de goedkeuring van de bond voor worden gevraagd. Een van de eerste speelsters van VZV handbal was Ans Van Etten-Groen (79) nu wonend op Texel: wij vonden dat handbal geweldig en buiten de gezellig heid die het bracht, speelden we ook om te winnen. Die tijd was wel heel anders. Ik zeg het wel eens tegen mijn kleinkinderen: Wij gingen op de fiets naar de te genstandsters in Hoorn, Alkmaar en Heerhugowaard. Dat vonden we vanzelfsprekend. De accommodatie De dames verkleedden zich in de schuur van het café van Arie Slijkerman en handbalden aanvankelijk op het 2 Trainen in de oude oorlogsbarak bij het oude VZV voetbalveld 1949 van links naar rechts: Tiny Groen Jd, Joop van Diepen, Joop van Baar, Corry Groen, Joop Poland, Coby Huiberts

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 22