Pruimentijd In Zijdewind in de tuin van ene Peter staat een pruimenboom. In het voorjaar stond Peter met zijn vrouw glunderend te kijken naar de bloesems in de boom, een prachtig gezicht was het, zo vol was ie nog nooit geweest. Ja, het beloofde een goed pruimen jaar te worden en dat werd het ook geen hagelbui of nachtvorst die de knoppen vernielde. Af en toe een regenbui en flink wat zonneschijn deden de vruchten zwellen en in augustus begonnen ze te kleuren. Zo dacht Peter, ze kunnen geplukt worden, nou zei zijn vrouw wacht nog maar een paar dagen. Hoe rijper, hoe zachter en sappiger de pruimen worden, wist ze uit ervaring. En met de beschrijving uit de oude doos in de hand hoe je op oma's manier de lekkerste jam kon maken. Ze stond al stiekem te genieten van de volle potten die de kast zouden vullen. Potjes met schroefdeksel waren gespaard en met de buurvrouw was overlegd, hoe je die het beste kon ontsmetten en bewaren. Één ding was wel duidelijk: haar jam zou wel tien keer lekkerder smaken dan dat spul uit de supermarkt.Er kon niks meer misgaan. Morgen zouden de pruimen echt wel rijp genoeg zijn om geplukt te worden en de kookpot in te gaan. Ze gingen vroeg naar bed om heerlijk te dromen van de pruimen en de jam. Groot was dan ook hun verbazing en ongeloof toen ze 's morgens vroeg de gordijnen opende en naar buiten keken, de boom was helemaal leeggeplukt. Geen pruim meer te zien. Ook op de grond niet, zelfs de reeds afgevallen exemplaren waren spoorloos verdwenen. Verwachtingsvol hebben ze nog in de schuur gekeken. Misschien hadden de kaboutertjes ze daar neergezet. Maar nee, van de pruimen geen spoor en ook van de plukkers niet. Totaal ontgoocheld en ontredderd waren ze. Geen jam dit jaar! Als ze angs de weg een stalletje zien met het bordje "Heerlijke pruimenjam te koop" krijgen ze steeds een nare smaak in hun mond Een potje kopen? Geen sprake van! Stel je voor dat je je eigen pruimen terugkoopt. Zuks vertel je niet

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 17