Je zag Casper meestal uit het pad komen op een soort transportfiets met voorop een bagagedrager. Hij droeg een donkere bril en een pet met een grote klep. Zingen was een van zijn hobby's. Hij was een uiterst gewaardeerd koorzanger. Op hoogtijdagen, zoals Pasen, Pinksteren en Kerstmis, zong Casper solo in de bomvolle Martinuskerk met een luide glaszuivere stem in het Latijn: haec dies quam fecit dominus: dit is de dag die de Heer gemaakt heeft. Dit moeten voor Casper toch heel mooie momenten en hoogtepunten zijn geweest in zijn eenvoudige levenswijze die hij erop nahield, maar dat gold in die tijd voor vele mensen. afgeleverd bij de oude melkfabriek Niet Gedacht, waar nu Nico Zomerdijk woont en de winkel van bakker Beemsterboer is gevestigd. Jaap Wit haalde vanaf 1941 zelf de melk op en bracht die naar de fabriek in Lutjewinkel. De oudste broer van Casper was Piet Stroet (zie VII-1). Die woonde in een huis aan de Nieuwe of Noordersloot, waar Simon Tesselaar later woonde. Dat was tegenover het agrarisch bedrijf van de gebroeders De Boer. Piet Stroet kwam heel vaak bij zijn jongste broer Casper. Iedere vrijdag haalde Casper melkgeld uit Schagen. Op de fiets reed hij dan naar café De Roode Leeuw van de familie Huiberts aan de Markt. Casper is rond 1964 vertrokken naar het verpleeg- en verzorgingstehuis „Nicolaas" te Lutjebroek. In 1964 heeft Jaap Poland en zijn zonen Piet en Dirk het land gekocht van Casper Stroet. Hier zat nog wel een klein bijsmaakje aan! Timmerman Arie Burgmeijer en Gerard Boekel hebben toen de boerderij verbouwd tot een melkstal. In 1970 ging het bedrijf van Poland in zijn totaal op in de verkaveling en had het al zijn land bij elkaar. In 1950 had Cor van der Gulik een elektrische klok voor het schrikdraad aan de boerderij van Casper opgehangen. De stroom daarvoor kwam bij Jan Koe nis vandaan. Cor huurde in die tijd drie hectare land van Casper. Het was half september. Opeens was er één enkele klap. Vijf meter vanaf de melkplek was er een bliksem insalg. Een dubbele houten lantaarnpaal was raakgeslagen en totaal vernietigd. Desastreus! Alles was kapot, zelfs op het oude voetbalveld was de verlichting aan diggelen. De melkbussen waren omvergegooid. Cor zat nog op de melkkruk met de emmer tussen de benen, terwijl de koeien op hol waren geslagen. Het was met recht een dolle boel. Pastoor De Brabander kwam zelfs polshoogte nemen en deelde Cor mee dat zijn tijd nog niet gekomen was. Een meevaller dus! Cor moest enkele weken met een opgezet gezicht door het leven. De enorme zwaveldampen waren nog weken te ruiken. Toen er bij Casper nog geen licht was, had hij wel een carbidlamp die hij bij Thijs Hoebe had gekocht. Casper was een zeer gemoedelijk persoon, die geen eisen stelde. Hij leefde heel lang met zijn eveneens ongetrouwde zuster Geertje Stroet, die volgens uiterst betrouwbare bron Casper altijd heeft verwend. Samen hadden ze met elkaar een goed en tevreden leven. Casper overleed in 1969. In 1963 is er nog een kleine verbouwing geweest aan de stolp. Op zondag na de hoogmis ging hij steevast in de Vriendschap biljarten met Jan en Do Schiebroek. De borrel voor Casper stond altijd op de hoek van de bar, want hij was een echte liefhebber van een jonge jenever. In die tijd moest er betaald worden via de biljartklok, maar de gebroeders Schiebroek stonden zeker niet vooraan als het op betalen aankwam! Dat kostte in die tijd 25 cent per uur. De tijden zijn veran derd. Casper nam na het biljarten altijd een sigaar mee naar huis. Al vanaf 1923 haalde de familie Wit van de Valbrug- weg de melk op met paard en wagen. De melk werd Schoolfoto Martinusschool. Jan, Wout en Piet Stroet Piet Stroet 1877-1952. Vader van Casper Woning Piet Stroet aan de voormailige ringvaart nu Valbrugweg

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 16