van Trijntje, toch wel laten zien. Met deze opmerkingen in de Purmerendse krant van vrijdag 23 oktober 1964 eindigde het verhaal over enkele generaties Boekel. Journalist Gerard P. Grasboer had al opgemerkt dat Andries, Thijs en Jan Boekel in 't Veld werkten. We zullen daarom proberen het artikel af te sluiten met de beschrijving van de wetenswaardigheden van deze drie broers. Als eerste beschrijven we het leven van de oudste broer en van zijn nakomelingen. De tak van opa Andries, vader Gerardus en zijn tien kinderen Opa Andries werd geboren op 21 juni 1879 in Zijpe als 6e kind in het gezin van Gerrit Boekel en Trijntje Bruin. Volgens het verhaal van Gerard Grasboer ging hij al vroeg als krullenjongen werken bij Willem Doedens en Laurens Schilder. Daar heeft hij het timmeren geleerd. Hij trouwde op 13 mei 1904 in Den Helder met Corne lia Wiering. Neeltje was op 13 augustus 1879 in Den Helder geboren. Zij was dochter van Arie Wiering en Klaasje Verver. Het jonge stel woonde eerst in Venhui zen en later in 't Veld. Zij kregen twee zonen en twee dochters. Het oudste kind Catharina Maria (Trien) werd in Venhuizen geboren op 23 april 1906. De tweede was ook een meisje en deze Klazina Gerarda Maria (Sien) werd ook nog in Venhuizen geboren op 6 mei 1907. Daarna verhuisde het gezin naar 't Veld, waar eerst Gerardus Adrianus werd geboren op 12 januari 1912. Het jongste kind, Adrianus Cornelis Antonius, was een nakomertje, want hij werd in 't Veld geboren op 29 april 1920. Twee broers van Andries vestigden zich ook in de gemeente Oude Niedorp. Broer Jan, die zes jaar jonger was, kwam eerst in de kost bij koster Gert Veldman. De firma Gebr. Boekel kocht in 1919 een stuk grond aan de Rijdersstraat. Daar werd een woning gebouwd met een timmermanswerkplaats er tegenaan. Aan de kant van het pad herkent men nog de bekende timmermansraampjes. Twee jaar na zijn huwelijk verhuisde hij naar Alkmaar. Daar runde hij zijn eigen aannemersbedrijf. Broer Thijs was een jaar jonger dan Andries en ves tigde zich met zijn metselbedrijf op De Weel. De drie broers werkten vaak samen aan een klus. Veel werk hadden de Boekels met het bouwen van scholen. Zo werd eens een school in Anna Paulowna gebouwd. Zij, de Boekels, en het personeel stapten in Zijdewind op de trein naar hun klus. Als zij zware materialen, zoals muurankers en spouwhaken, hadden meegenomen dan werden die in de polder uit de trein gegooid bij Vierde van links Marie Verhaar, geheel rechts Corry Verhaar (gehuwd met metselaar Jaap de Jong), tweede van rechts tante Sjaan. Zij was onderwijzeres, ook enige tijd in 't Veld, en trouwde Jan Oud. Deze kapper heeft nog in de ijssalon van Jaap Kramer zijn beroep uitgeoefend

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2013 | | pagina 11