toorwoord Geachte abonnee, Wij, ais stichting, verkeren in de geiukkige omstandigheid dat het aantai abonnees nog steeds toeneemt. Dat juichen wij natuuriijk aiieen maar toe. Het heeft voor ons echter ook een kieine schaduwkant, omdat wij met ruimtegebrek kampen.Ai veei spuiien iiggen onder meer opgesiagen in de Moerbeek in boerderij „De Wester 1" van ons bestuursiid Gerda Stammes-de Bruijn en ook de garagezoider van onze secretaris Henk Kiijn begint voi te raken. Reden voor ons om het coiiege van burgemeester en wethouders te vragen om ons straks een iokaai in de Marinxschooi ais antikraak beschikbaar te steiien, zodat wij onze vieugeis verder kunnen uitsiaan. Bovendien wiiien wij nog weer eens de bijzondere architectuur van deze schooi benadrukken en de wens uitspreken dat het gebouw niet zomaar rücksichtsios wordt neergehaaid. Het coiiege van Hoiiands Kroon heeft ons nog geen afdoend antwoord gegeven. In september ontving ik van de provincie Noord-Hoiiand een uitnodiging om mee te denken met de reaiisering van een kunstwerk bij de turborotonde van het Veriaat. Drie beeidende kunstenaars maken een schetsontwerp, waarvan er één gekozen gaat worden. Persooniijk heb ik de kunstenaars gevraagd een stuk historie van het Veriaat in het werk te iaten zien. Op 6 oktober ji. was ik uitgenodigd om mee te doen met het cuituurdebat van Hoiiands Kroon in het voormaiige gemeentehuis van de Wieringermeer. Aiie wethouders schitterden door afwezigheid. Wei waren er een aantai raadsieden. Mijn pieidooi ten aanzien van het cuitureie beieid in de toekomst spitste zich toe op het behoud van de kieine musea in Koihorn en Wieringen aisook de gemeenteiijke ondersteuning van de piaatseiijke fanfares en harmonieën. Je kunt nu eenmaai niet zeif ais muziekvereniging de zware kosten van muziekinstrumenten dragen. En wat is een dorp zonder fanfare of harmonie? In dit nummer treft u tai van vervoigverhaien aan van de vorige editie. Ook enkeie nieuwe verhaien onder meer over een kruidenier uit Zijdewind en de onderscheiding Yad Vashem aan de famiiie Witte. Kortom, voor u iigt weer een nummer met tai van iezenswaardige artikeien. Veei ieespiezier! Drs. Jan J. Jong, voorzitter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 3