Slijkerman bezochten we Henrikus Peetoom aan de Grote Sloot, een gedreven vijfentachtig jarige, goed bij de wekker zijnde man. En jawel, van de meegenomen foto's, die wij hadden van de firma Slijkerman, had Rinus alles voorhanden. Alles kon hij aantonen, zoals het tijdstip waarop die bus in dienst was gekomen, het busnummer, het kenteken, het merk, de type uitvoering, het chassisnummer, het bouwjaar, het carrosseriebouwnummer, het aantal zit- en staanplaatsen, de vorige eigenaar, het uit dienst nemen, de bestemming, wanneer afgevoerd en dat alles met nog vele opmerkingen. Vrijgezel Rikus bezat een brede informatiescala. Hij bewees ons een uiterst goede dienst en dat hebben wij hem dankbaar verteld. Bij het afscheid vertelde Rinus nog even dat hij van de 60 grootste touringcarbedrijven in Nederland alle informatie had. Hij trok een schuifwand open en met ontzag verlieten we de Grote Sloot in Schagerbrug. Piet Slijkerman is van 28 februari 1945 Piet is de jongste van de familie Hij was zeventien toen hij in 1962 van de mulo kwam. Hij zat bij Stad Schagen op een vrachtwagen. In militaire dienst was hij rij-instructeur en in 1965 nam hij het veetransport bedrijf van Dick Peetoom uit Nieuwe Niedorp over. Hij had een gele C-vrachtwagen, die omgebouwd was om op lpg te lopen. Zijn klanten waren boeren uit de omgeving van Nieuwe Niedorp. Hij haalde stro uit Groningen en werd daarom door boeren en bloemis ten „de grote balenman" genoemd. In 1970 nam hij het transportbedrijf van vader Cees over. In 1982 werd door alle kinderen van de zesde klas o.l.v. Jan

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 25