Wij hadden Wout en Ank Slijkerman ingelicht dat wij een artikel wilden gaan schrijven over Cees Slijkerman. Ank stelde direct voor om Annie Slijkerman (73), woonachtig in Hippolytushoef, er ook bij te vragen. Nou dat pakte goed uit. Het weerzien met de familie Slijkerman was een prettige gebeurtenis. Wout vertelde dat hij in 1958 een half jaar in Anfield in een garagebedrijf had gewerkt en twee jaar op een school in Driebergen zat en daar in de kost was. Met vakantie kwam hij met de NACO-bus naar huis en bij thuiskomst kon hij direct meehelpen met het laden van stro, aldus Ank van Wout. De kerkbusdiensten: een apart verhaal De gehele familie was rond 1952 op zondag in touw. Om kwart over zes reden ze eerst naar Moerbeek en dan via Blokhuizen, Zijdewind, De Weel naar 't Veld. Om 7 uur was de eerste mis. Annie reed de bus ,vader Cees was de portier en Wout haalde geld op. Om 9 uur hetzelfde verhaal en bij slecht weer ook om elf uur voor de laatste mis van de dag! Annie vertelde over de busdiensten met Kerstmis naar het klooster in Nieuwe Niedorp, terwijl er tussendoor ook naar 't Veld werd gereden. De firma Slijkerman reed dan voor zes diensten! Naar het klooster om middernacht, 12 uur dus, om drie en om 5 uur. Eerst gingen ze naar de Leyen, naar de familie Goudsblom, Bakker en Kieft. Pa Kieft had altijd laarzen aan, want hij kwam uit een pad. De route ging verder via Verlaat, Oude Niedorp, Hanedoes, Langerijs en dan over de Ooievaarsweg naar het klooster. De bussen waren allemaal bomvol. Fietsers hadden last van de kerkbus, die moest daarom zijn tijden voor de veiligheid vervroegen. Bij slecht weer belde vader Cees het klooster of ze niet op wilden schieten, want dan konden de bussen op tijd naar de Veltemer kerkdiensten rijden. De gehele nacht en ochtend werd er met de bussen gereden: om vijf, negen en elf uur. Na de kerkdiensten werd er heel vaak een bak koffie gehaald in de Vriendschap. De busreizigers werden wel eens ongeduldig, want die zaten in de bus te wachten. Cees Slijkerman Hij ging altijd om tien uur naar bed, want 's morgens vroeg moest hij naar diverse markten: op maandag naar Alkmaar, op dinsdag naar Purmerend en op donderdag naar Schagen. Op deze marktdagen was hij ver voor vieren op. Dan lag de tafel al vol briefjes met de plaatsen erop geschreven, waar alle chauffeurs naartoe moesten. Cees had altijd alles perfect gere geld. De vele koffietafels werden geregeld door Annie en Wout. Alles moest altijd direct af en verrekend worden en alles contant. Vader Cees liep altijd met een boek met geld. Annie betaalde ook uit. Op een keer moest een briefje van duizend gulden gewisseld !2' DEEL 2

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 22