/nformatiegids _!tVteid Tjaddinx - school waard is. Om te beginnen heb ik alle door leerlingen gemaakte cadeautjes verzameld. Mijn vrouw en ik hebben er veel plezier aan beleefd. In het kader van dit stukje zijn er dingen die spontaan boven komen drijven: De klok van groep 4, de dagen met groep 8 in Gaasterland, de musicals met aansluitende stukjes. Allemaal machtig mooie momenten. Van verdrietige zaken wil ik liever niet reppen, al blijft het onmogelijk het heengaan van oud-leerlingen en leerkracht uit het hoofd te bannen. Gaasterland was toch wel een hoofdstuk apart. Laat ik me maar weer beperken tot opwellingen van het moment: Peter v.d Geest die Daar het verschil tussen een Limburgse en een Friese vlaai ondervond. Judith Ligthart die achter op de tandem mijn conditie wilde testen. Margreet Hes die graag haar eerste ervaring op een tandem wilde opdoen. An nie en Vera zullen collega Theo Veeken waarschijnlijk nooit meer met droge ogen kunnen begroeten. Zo zou ik nog wel even door kunnen gaan. Leerkrachten die op de Tjaddinxschool hebben Theo Korfage Anneke Zwaga-Ligthart Martha Zonneveld Anja Timmermans Annelies Zutt-Smiers Dick Stet Tinie Groenland Rinus Zonneveld Sam Van berkel Marion Stam Chris Groot Theo Veeken Geraldine Junge Jeanette Kramer Lia van Wel gewerkt. Jacqueline Luken Saskia Kwant Miranda Beets-van Leeuwen Astrid Moras-de Waard Pauline Langeveld-Spigt Kirti v.d. Gulik-Wijnker Leslie Ursem Joke de Nijs-Borst Adri Kea-Vogel Linda Koedoder Monique Otjes Rieneke Visser Ria van Wonderen Fusie Tjaddinxschool Mariaschool In 2010 vond de fusie van beide scholen plaats. De nieuwe Marinxschool is ontstaan uit Mariaschool en Tjaddinxschool. Er werd een prijsvraag uitgeschreven. Uit het aantal inzendingen werd de naam Marinx gekozen. Winnares was Tamara Zomerdijk- Hand. Zij had de naam voor de nieuwe school bedacht. De Marinx vond vanaf oktober 2011 een tijdelijk onderkomen in de voormalige Mariaschool aan de Rijdersstraat in T Veld. Men is in afwachting van de nieuwe brede school die in het voorjaar van 2013 zal worden opgeleverd. In oktober 2011 is de school overgegaan van de Stichting Katholiek Onderwijs Niedorp SKON) naar de stichting Samenwerking RK Onderwijs Noord-Holland, het Sarkon. Sarkon is een samenwerkingsverband van 19 confessionele scholen in de Kop van Noord-Holland. Hoewel de scholen in principe autonoom werken, is men door de bestuurlijke krachtenbundeling beter in staat het onderwijs te verbeteren en heeft men een integraal personeelsbeleid ontwikkeld. De Stichting Katholiek Onderwijs Niedorp SKON) heeft op 3 maanden na 40 jaar bestaan. Hoewel die termijn niet volledig is vol gemaakt, heeft het toen malige bestuur gemeend toch een personeelsfeest te organiseren, om de overstap naar Sarkon te vieren en de medewerkers te bedanken. Sloop van de Tjaddinxschool Op 10 oktober 2011 was de laatste lesdag in de voormalige Tjaddinxschool. Daarna volgde de herfst vakantie. Drie oud-directeuren :Theo Korfage, Sam van Berkel en Anneke Zwaga werden die ochtend uitgenodigd om het naambord Tjaddinxschool van de voorgevel te verwijderen. Hiermee kwam na 35 jaar een eind aan het tijdperk Tjaddinxschool. In de periode die volgde werd het voormalig schoolgebouw regelmatig doelwit voor vandalen. Om verdere proble men te voorkomen werd besloten het gebouw voor de kerst in 2011 te slopen. Ook de dorpsraad T Veld Zijdewind had hierop aangedrongen. Nog even en dan kan de verhuizing beginnen naar de nieuwe brede school aan de Zwarteweg hiermee beginnen we dan aan een nieuw tijdperk wat het onderwijs betreft. Op naar "VELDZICHT". van de voor het R.K.-Basisonderwijs

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 21